به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ زهرا غلامرضایی در اولین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین که روز چهارشنبه در استانداری برگزار شد اظهارداشت: اداره بهزیستی همه امکانات خود را بسیج کرده است تا بهبود معتادان متجاهر بسرعت انجام شود.

وی افزود: 14 مرکز اقامتی، 2 مرکز DIC ، 2 ایستگاه کاهش آسیب های اجتماعی، 3 سرپناه شنتر، یک مرکز جامع، 2 مرکز توانمند سازی، 2 مرکز سرپناه شبانه، در مجموع 27 مرکز بهزیستی برای ارائه خدمت به آسیب دیدگان آماده شده است.

غلامرضایی اظهارداشت: در سال گذشته تعداد 2347 نفر از بیماران اختیاری، 688 بیمار معتاد متجاهر، در مجموع 4356 نفر از خدمات مراکز بهزیستی استفاده کردند.

14

وی اضافه کرد: در اجرای طرح نوروزی هم 169 بیمار معتاد پذیرش شدند و خدماتی توسط مراکز درمان دادگاه مدار، غربالگری، معرفی افراد آسیب دیده به روان پزشک، آموزش مددکاران، توزیع کمک های مومنانه، حمایت از بیماران و معرفی به مراکز اشتغال و صدور دفترچه درمانی سلامت و دریافت تسهیلات خود اتشغالی از خدمات ارائه شده است. 

در ادامه داداش زاده مسئول روابط عمومی انجمن معتادان گمنام اظهارداشت: خوشبختانه همه نهادهای دولتی از فعالیت انجمن حمایت کردند و ما توانستیم برنامه ها را بخوبی اجرایی کنیم.

وی افزود: این انجمن در حال حاضر 6 هزار عضو دارد که از اعتیاد پاک شده اند و توانسته از آلوده شدن حداقل 6 هزار نفر دیگر هم پیشگیری کند که این اقدام بسیار ارزشمند است.

داداش زاده

داداش زاده گفت: این انجمن بیش از 20 سال در قزوین سابقه فعالیت دارد و اگر با حمایت دولتی بتوانیم مکان مناسبی برای فعالیت داشته باشیم می توانیم افراد بیشتری را از دام اعتیاد نجات دهیم.

داداش زاده اظهارداشت: عملکرد انجمن می تواند پیشگیری از اسیب های آینده باشد لذا کمک به ادامه فعالیت این انجمن مردمی یک ضرورت است.

  فلاح نماینده دادستان هم گفت: هنوز اجرای کمپ ماده 16 در استان عملیاتی نشده است و تبصره دو ماده 15 نیز عملیاتی نشده و با کمبود مواجهیم.

وی بیان کرد: با استقرار پزشک در مراکز درمان دادگاه مدار و تیم غربالگری اقدامات خوبی برای بهبود معتادان انجام شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: