به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور عصر شنبه در جلسه ستاد کرونای استان که با رعایت پروتکل های بهداشتی در محوطه باز استانداری برگزار شد اظهارداشت: مبارزه با کرونا نیازمند عزم جدی و همگانی و مشارکت همه مردم و دستگاههای اجرایی و رسانه هاست که  خوشبختانه در این ایام کارهای خوبی انجام شده است.

وی افزود: امروز هم در شرایط قرمز کرونایی همه باید دست به دست هم دهیم و با کمک دانشگاه علوم پزشکی، کادر درمانی، پلیس، دستگاه قضایی، اصناف و بازاریان، هلال احمر، ارتش، بسیج، سپاه و روحانیون و سایر گروهها بتوانیم از روند صعودی بیماری جلوگیری کنیم.

جمالی پور بیان کرد: با همه سختی ها کارها بخوبی انجام شده هر چند سرعت انتشار ویروس بالاست و فقط با رعایت و هم افزایی قادر به کنترل ویروس هستیم.

استاندار قزوین یادآورشد: هر چقدر مردم به جان و سلامت خود اهمیت دهند کارها بهتر پیش می رود و اگر همراهی نباشد مجبوریم محدودیت و تعطیلی ها را بیشتر کنیم.

12

سخت ترین کار تعطیلی کسبه و بازار است

جمالی پور در ادامه گفت: مردم بپذیرند که سخت ترین کار برای من تعطیلی مشاغل است زیرا این کار معیشت بازاریان را به خطر می اندازد و مشکلات ما بیشتر می شود ولی زمانی تصمیم به این کار می گیریم که تجمع در مغازه ها موجب به خطر افتادن سلامت جامعه و خود بازاریان می شود.

وی اظهارداشت: اگر مردم رعایت کنند کسب و کار نمی تواند عامل اصلی انتشار ویروس باشد اما وقتی برخی بدون ماسک وارد مغازه شده و صاحب صنف هم اعتراضی نمی کند شاهد افزایش روند بیماری و تحمیل شدن مشکلات فراوان به کادر درمانی و استان می شویم. 

استاندار قزوین گفت: به سختی زیر بار تعطیلی می رویم اما وقتی بیماری زیاد می شود و فوتی ها بالا می رود مجبوریم فعالیت ها و تردد را محدود کنیم.

آماده واگذاری اختیارات خود به اتاق اصناف هستیم

جمالی پور اضافه کرد: آمادگی داریم تمام اختیارات با اصناف باشد به شرط آن که شما تعهد دهید که نظر دانشگاه علوم پزشکی را جلب می کنید و پروتکل ها بدقت و کامل رعایت می شود و خودتان پاسخگو باشید.

وی گفت: تجربه نشان داده وقتی محدودیت ها رفع می شود و امور را رها می کنیم عادی انگاری می شود البته خیلی از کسبه متعهد هستند و مصوبات را رعایت می کنند ولی برخی با سهل انگاری، استان را وارد شرایط قرمز می کنند و ما مجبور به تصمیمات سخت گیرانه می شویم و نمی توان این افراد را جدا کرد.

3

استاندار قزوین تصریح کرد: اگر اتحادیه متعهد شود که با متخلف برخورد کند همه اختیارات خود را واگذار می کنیم اما باید قدرت مدیریت اجتماع در پاساژ و بازار را داشته باشید درغیر این صورت ما محدودیت ها را اجرا می کنیم.

وی اظهارداشت: برای چندمین بار خواهش می کنیم اصناف از جان خود صیانت کنند و بدانند تعطیلی اصناف بدترین و آخرین راهکار است چون اگر کسب و کارنباشد درآمدهای مالیاتی هم محقق نمی شود و زنجیره ای از مشکلات ایجاد خواهد شد و ما حتی حاضریم اصنافی که پروتکل ها را رعایت می کنند را تشویق کنیم تا در این شرایط فشار مضاعفی به کادر درمانی وارد نشود.

حضور در مراسم جشن و دورهمی نوعی خودکشی دسته جمعی است

استاندار قزوین با ابراز نگرانی از دورهمی های خانوادگی گفت: وقتی ما مراسم جشن و عروسی و ترحیم را محدود می کنیم ولی افراد در باغات و داخل منازل جشن می گیرند دیگر این کار لج بازی نیست بلکه نوعی « خودکشی دسته جمعی » است که سلامت همه شهروندان را به خطر می اندازد.

وی بیان کرد: هر روز آمار مبتلایان و فوتی ها را دریافت می کنم و تن و بدنم می لرزد زیرا حتی فوت یک نفر برای ما تاسف بار است و وظیفه داریم زنجیره تابوت را قطع کنیم لذا از سانه ها انتظار داریم همچون گذشته در اطلاع رسانی و بیان خطر انتشار ویروس برای همراه کردن مردم تلاش بیشتری کنند.

5

جمالی پور اضافه کرد: قطع زنجیره تابوت فوت شدگان فقط با کمک همه مردم ممکن می شود و باور داریم در این شرایط سخت با مشارکت شهروندان می توانیم از بحران عبور کنیم.

وی گفت: از دادستان درخواست می کنم با هنجارشکنان  برخورد کند و اگر کسی در این وضعیت عروسی گرفت برخورد شود تا این مراسم از استان برچیده شود.

به اصناف اعتماد دارم/ با رعایت کامل بهداشت و دادن تعهد، فعالیت کنید

استاندار قزوین ضمن ابراز همدردی با اصناف در تعطیلی کسب و کارها گفت: آمادگی داریم به سمتی برویم که به اصناف امتیاز دهیم تا فعالیت داشته باشند ولی با شدت رعایت کنند و هر اتحادیه که رعایت نکند تعطیل کنیم اما در این شرایط  نظر اصناف را محترم می شماریم و حاضریم به صورت آزمایشی تصمیم گیری را به اتحادیه ها واگذار کنیم و اگر بیماری نزولی شد برای تداوم طرح موافقت کنیم و اگر فرقی نکرد محدودیت ها را تشدید کنیم

جمالی پور برگشت زدن چک در این ایام را تخلف دانست و گفت: رئیس هر شعبه بانکی که در 10 روز اخیر چکی را برگشت زده باشد به تخلفات اداری معرفی خواهد شد.

وی گفت: همچنین کارمندان آلوده به ویروس کرونا که از قرنطینه خارج شده و به اداره بیایند به تخلفات اداری معرفی شده و از استان منتقل می شوند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: