به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ محمد قاسمی در جلسه ستاد کرونای استان که عصر شنبه با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای باز استانداری برگزار شد اظهارداشت: گروه بندی های مشاغل قابل تغییر نیست و در وضعیت قرمز فقط مشاغل گروه یک می توانند فعالیت کنند.

وی بیان کرد: در هه شرایط باید قانونمند باشیم و نمی توانیم اجازه دهیم هر اتحادیه و صنفی برای خود تصمیم بگیرد که فعالیت داشته باشد زیرا سلامت مردم در اولویت است.

7

دادستان قزوین گفت: قبول داریم که اتحادیه ها تحت فشار هستند اما اجرای قانون بد از نبود قانون بهتراست و اگر بخواهیم یک گروه معاف شوند بقیه اعتراض می کنند لذا باید همه بر اساس مصوبات ستاد کرونای کشور رفتار کنیم.

وی اضافه کرد: تعطیلی کسب و کار و محدودیت ترددها برای حفظ سلامت مردم است تا بتوان ویروس را کنترل کرد.

قاسمی در ادامه بیان کرد: آرامستان ها از مکان های انتشار آلودگی است و با استقرار پلیس باید رفت و آمد و تجمع در این مکانها کنترل شود.

دادستان قزوین بیان کرد:باید از ظرفیت روحانیون و پلیس برای دعوت مردم و همراه کردن آنها در اجرای مصوبات استفاده کنیم و اجازه ندهیم مراسم ختم و عروسی و تجمعی در خانه ها شکل بگیرد.

قاسمی از همکاری رسانه های استان در اطلاع رسانی تشکر و قدردانی کرد و گفت: از رسانه ها انتظار داریم اگر ایرادی به مصوبات ستاد وارد بود آن را به گونه ای مطرح کنند تا از اشاعه منکر جلوگیری شده و به حل مشکل کمک کند. 

image_2021_4_24-22_45_52_228_LYf

وی اظهارداشت: باید زندگی با کرونا را بیاموزیم و آن را تمرین کنیم و رسانه ها فرهنگ سازی کنند تا این رفتار در جامعه نهادینه شود زیرا با قوه قهریه و برخورد به نتیجه اساسی نمی رسیم.

دادستان قزوین یادآورشد: همه باید بپذیریم که سخت گیری ها، محدودیت و تعطیلی برای حفظ سلامت مردم است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: