به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ پیمان نامدار در جلسه ستاد کرونای استان قزوین که روز شنبه در محوطه باز استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: بسیار امیدوار هستیم در هفته های آینده از پیک بیماری عبور کنیم و شاهد روند نزولی بیماران بستری و سرپایی باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: وضعیت بیماران بدحال استان نشان می دهد روزهای سختی را در پیش داریم اما امیدواریم با کمک مردم و رعایت پروتکل های بهداشتی از این شرایط عبور کنیم.

وی بیان کرد: برای بخش آی سی یو تعداد 105 تخت درنظر گرفتیم و با بحرانی شدن شرایط تعداد 30 تخت هم اضافه کردیم اما این تعداد هم جوابگو نبوده و باید وضعیت را مدیریت کنیم.

کرونا 46

نامدار تصریح کرد: راه اندازی هر تخت جدید بیش از 7 تا 8 میلیارد تومان هزینه دارد و تحمیل این هزینه ها شرایط راسخت می کند لذا بهترین راهکار رعایت نکات بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک و دوری از تجمع است.

وی گفت: در اجرای طرح مراقبت در منزل در استان شاخص بودیم و توانستیم با ویزیت 1800 نفر در منزل از حجم مراجعه و بستری در بیمارستانها جلوگیری کنیم که از این تعداد حدود 5 درصد نیازمند بستری شدن در بیمارستانها بودند. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین یادآورشد: در مدت 10 روز گذشته تعداد 212 بیمار در بیمارستان صحرایی قزوین بستری شدند و خدمات گرفتند و همچنان تلاش می کنیم با ترخیص سریعتر شرایط را برای خدمات دهی در بیمارستان های دولتی مهیا کنیم.

نامدار اضافه کرد: باید با شناسایی نقاط حساس و آلوده بتوانیم محدودیت در این مناطق را بیشتر کنیم تا ویروس بیماری منتقل نشود.

وی اظهارداشت: در رعایت تهویه مناسب در اماکن عمومی، به میزان 73 درصد رتبه ششم، در رعایت فاصله گذاری رتبه پنجم کشوری هستیم و با تشکیل کمیته رصد روزانه مقرر شد تا یک اپیدمیولوژیست در هر شهرستان مستقر شده و. گزارش مستمر روزانه ارائه کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین یادآورشد: تعداد بستری ها در استان رو به کاهش است اما موارد تست مثبت بیشتر و رصدها  دقیق تر شده و در حال حاضر 75 درصد بیماران در بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی، 25 درصد در تامین اجتماعی و کمتر از 5 درصد در بخش خصوصی بستری هستند.

شهرستانهای البرز و آوج در وضعیت نارنجی

نامدار گفت: وضعیت شهرستانهای آوج و البرز در حال نارنجی شدن است و بزودی شهرستانهای آبیک و بویین زهرا نیز به این سمت خواهند رفت اما قزوین و تاکستان همچنان قرمز و نگران کننده است.

کرونا 3

وی اضافه کرد: روزانه 100 مورد ترخیص داریم تا کسی در نوبت نماند اما همچنان وضعیت ما بحرانی است و باید به سمت نزولی شدن حرکت کنیم.

53 درصد علت آلودگی ها تماس با فرد آلوده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اظهارداشت: 53 درصد افراد آلوده از طریق تماس با فرد آلوده به ویروس مبتلا شده اند و 21.6 درصد از طریق شرکت در میهمانی و دورهمی آلوده شده اند که باید مراقبت های خود را بیشتر کرده و نظارت بیشتری بر تردد شبانه داشته باشیم.

منع تردد از ساعت 21 اعمال شود    

نامدار اضافه کرد: درخواست داریم منع تردد  شبانه از ساعت 21 اعمال شود تا شاهد دورهمی های خانوادگی نباشیم و این کار پس از شب های احیا باید با جدیت اجرا شود.

کرونا 2

وی گفت: در حال حاضر بیشترین نگرانی ما در شهرستان تاکستان است که مشکل اصلی در حوزه روستایی است که به دلیل بافت جمعیتی آن باید جابجایی و تردد بشدت کاهش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین یادآورشد: با فرهنگ سازی باید بتوانیم شهروندان بیشتری را همراه خود کنیم تااز وضعیت قرمز خارج شویم.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: