به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ احمد احمدی در جلسه شورای هماهنگی و پیشگیری و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران که در سالن مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: افزایش 24 درصدی مصرف برق و رشد بار که از میانگین 22 درصدی کشور بالاتر است ایجاب می کند برای عبور از پیک تابستان فکر اساسی کنیم.

احمدی بیان کرد: کمبود انرژی برق در سال جاری بیش از 2.5 برابر سالهای قبل است و اگر مصرف مشترکین بی رویه باشد و مردم صرفه جویی را رعایت نکنند بدون تردید خاموشی خواهیم داشت.

مدیر برق شهرستان قزوین تصریح کرد: مصوبه هیئت دولت برای اعمال خاموشی 50 درصدی به استان ها ابلاغ شده و اگر در تابستان مصرف کاهش پیدا نکند مجبور به اعمال خاموشی هستیم.

احمدی گفت: ضمن خاموشی یک در میان روشنایی معابر و بلوارها، ریسه های تزیینی در سطح شهر هم باید خاموش شود تا مردم احساس نکنند کمبودی نیست و همراهی مطلوبی با شرکت توزیع برق داشته باشند.

مدیر برق شهرستان قزوین یادآورشد: خاموش کردن کولرهای گازی ادارات و بانکها و خاموش کردن لامپ های اضافی در ادارات از راههای موثر برای کاهش مصرف برق است و از مدیران دستگاههای اجرایی انتظار داریم ضمن نظارت کافی در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

احمدی 2

کاهش روزانه 200 مگاوات برق ضروری است

وی اضافه کرد: برای مدیریت مصرف و تامین نیازها روزانه می بایست 200 مگاوات در مصرف برق صرفه جویی شود و این کار با همکاری مشترکین محقق خواهد شد.

احمدی اظهارداشت: نگران خاموشی در بیمارستانها، درمانگاهها و مراکز درمانی هستیم لذا درخواست می کنیم مدیران این مراکز برای تهیه دیزل ژنراتور و تامین مستقل برق خود اقدام کنند تا در صورت لزوم با مشکل مواجه نشوند.

وی گفت: روزانه دو ساعت خاموشی در استان قطعی است که تلاش می کنیم با اطلاع رسانی بموقع مشترکین را در جریان زمان بندی قطع برق قرار دهیم.

مدیر برق شهرستان قزوین یادآورشد: اولویت خاموشی ها در بخش صنایع است که انتظار داریم با برنامه ریزی مناسب بتوانیم این وضعیت را مدیریت کرده و خاموشی با هماهنگی صنایع صورت گیرد.

وی بیان کرد: سرقت کابل های برق در این ایام می تواند مزید بر علت شده و خاموشی را بیشتر کند لذا ضمن افزایش گشت های نظارت و بازرسی امیدواریم با کمک نیروی انتظامی و شهروندان از این مشکل نیز پیشگیری کنیم.

احمدی اظهارامیدواری کرد با همکاری مناسب مشترکین صنعتی، کشاورزی و خانگی و صرفه جویی در مصرف برق، تابستان امسال را با مدیریت منطقی و خاموشی کمتر سپری کرد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: