به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ سردار علی ابراهیمی در این باره اظهار داشت: به منظور حمایت از بخش کشاورزی و تولیدات داخلی، طرح جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرستان تاکستان با هماهنگی دستگاه قضائی  به اجرا در آمد.

وی افزود: در این طرح ماموران انتظامی شهرستان تاکستان در اجرای احکام قضائی بیش از 20 واحد ویلای غیر قانونی در زمین های کشاورزی که اقدام به تغییر کاربری غیر مجاز کرده بودند را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی استان قزوین با بیان اینکه پس از هماهنگی های لازم، در عملیاتی ضربتی واحدهای ساختمانی و اراضی محصور با رعایت کلیه حقوق شهروندی و ضوابط تخریب شدند، خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح بیش از 20 هکتار از اراضی کشاورزی از چنگ زمین خواران آزاد و در اختیار بخش کشاورزی و زراعی این شهرستان قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه واحدهای ساختمانی و سازه های ایجاد شده در این زمین ها تخریب شد، خاطرنشان کرد: ارزش ریالی اراضی آزاد شده بنا بر اعلام کارشناسان بالغ بر 150 میلیارد ریال برآورد شده است و با اجرای این طرح بیش از20 هکتار از اراضی مرغوب کشاورزی از چنگ سوداگران زمین خارج و در اختیار بخش کشاورزی و زراعت شهرستان تاکستان قرار گرفت.

دستگیری سارق خودرو و کشف خودرو سرقتی در قزوین

فرمانده انتظامی شهرستان قزوین گفت: ماموران انتظامی کلانتری ۱۲ بازار حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه خودرو پراید هاچ بک با دو نفر سرنشین مشکوک شدند.

سرهنگ بیژن خدایی افزود: پس از استعلام صورت گرفته مشخص شد خودرو سابقه سرقت دارد که پس از تعقیب و گریز کوتاه با هوشیاری وسرعت عمل ماموران خودروی مورد نظر متوقف و راننده و سرنشین آن دستگیر شدند.

به گفته فرمانده انتظامی شهرستان قزوین، متهمان هر دو از سارقان سابقه دار بودند و به سرقت خود اعتراف کردند.

توقیف محموله سوخت دربوئین زهرا

جانشین فرمانده انتظامی استان گفت: مأموران یگان امداد شهرستان بوئین زهرا حین کنترل خودرو‌های عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده تانکردار مشکوک شدند و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

سرهنگ داود عبدالمالکی افزود: مأموران پس از بازرسی کامیون ۳۰ هزار لیتر گازوئیل که فاقدمجوز گمرکی بود، کشف کردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه ارزش سوخت کشف شده بنا به نظر کارشناسان ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، گفت: یک نفر در این رابطه دستگیر شد.

دستبند پلیس بر دستان زورگیران مامورنما در قزوین 

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین نیز در ادامه از دستگیری و انهدام باند سارقین زور گیر در پوشش ماموران نیروی انتظامی در قزوین خبر داد. 

سرهنگ آرش مرادی در این باره اظهار داشت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیس مبنی بر یک فقره سرقت به روش زورگیری، ماموران پلیس آگاهی بلافاصله برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند. 

وی افزود: پس از حضور ماموران در محل، شخص مال باخته با مراجعه به ماموران بیان داشت که برای تامین هزینه های درمانی خانواده خود قصد فروش مقداری طلاجات متعلق به همسر و فرزند خود را داشته که به همین منظور مبادرت به ثبت آگهی در فضای مجازی کرده است.

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین اضافه کرد: سارقان پس از مشاهده آگهی فرد مذکور با تماس تلفنی جهت خرید طلاجات در یکی از پارک های سطح شهر قزوین با وی قرار گذاشتند.

سرهنگ مرادی تصریح کرد: سارقان به محض رویت فرد، با معرفی خود به عنوان مامور آگاهی به زور فرد مذکور را سوار خودرو کرده و در محلات خلوت شهر به وسیله چاقو وی را مورد جرح قرار داده اندکه پس از سرقت طلاها او را پیاده کرده و از محل متواری شدند.

این مسئول انتظامی گفت: با توجه به اهمیت موضوع سریعا کارگروه ویژه ای در این خصوص تشکیل و با اقدامات اطلاعاتی و میدانی ماموران موفق به شناسایی هر 3 نفر اعضای باند و مخفیگاه آن ها شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان قزوین در تشریح ادامه روند دستگیری اعضای باند توضیح داد: ماموران پلیس آگاهی پس از اخذ دستور قضایی در یک اقدام غافلگیرانه موفق به دستگیری 2 نفر از اعضای باند شده که تلاش ها برای دستگیری اعضای دیگر باند ادامه دارد.

مرادی در پایان با اشاره به اینکه متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مراجع قضایی شد، از مردم خواست در خرید و فروش اقلام در فضاهای مجازی دقت بیشتری داشته وبه هشدارهای پلیسی در این خصوص توجه کنند.  

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: