به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ جلسه بررسی موانع و مشکلات پروژه احداث خط انتقال آب از سد طالقان به شهرستان آبیک با حضور مدیرعامل و معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه ای قزوین، نمایندگان مشاور و پیمانکار پروژه در محل سالن جلسات شرکت آب منطقه ای قزوین برگزار شد.

یدالله ملکی در این جلسه با تشریح روند اجرایی پروژه اظهارداشت:  از اسفند ماه سال گذشته تاکنون با پیگیری های انجام شده تعداد 106 شاخه لوله 1400 میلیمتری با پوشش داخلی (معادل 1280 متر) وارد کارگاه شده و عملیات لوله گذاری نیز به طور همزمان در حال اجراست.

ملکی 2

وی افزود: یکی از مهمترین اهداف مسئولان استان و شرکت آب منطقه ای در سال جاری تامین آب شرب شهر آبیک است و با توجه به تغییرات دمایی امسال و کاهش میزان بارندگی ها و کم شدن ذخیره آب پشت سدهای کشور، تلاش می کنیم تا بتوانیم هرچه سریعتر مشکل آب شرب این شهر را حل کرده و آب شرب گوارا و با کیفیت را در اختیار مردم شریف و صبور شهر آبیک قرار دهیم.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قزوین تصریح کرد: در حال حاضر پیش بینی می شود پروژه احداث خط انتقال آب شرب از سد طالقان به شهرستان آبیک در اواسط تیرماه به بهره ‌برداری برسد.

خط انتقال 3

وی یادآورشد: خوشبختانه با پیگیری های انجام شده و مساعدت مسئولان اجرایی و سیاسی استان در صورت تامین و تزریق بموقع منابع مالی، در زمینه اجرای پروژه هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و پیمانکار نیز با افزایش تعداد نیروها و ماشین آلات خود در سه محور و دو شیفت کاری فعالیت می کند که امیدواریم با این اقدامات جهادگونه زودتر از زمان پیش بینی شده شاهد تحقق وعده تامین آب شرب شهر آبیک باشیم.

انتقال آب از سد طالقان به شهرستان آبیک با احداث یک خط انتقال به طول 17.5 کیلومتر و ساخت یک تصفیه خانه با سرعت در حال اجراست. 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: