به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ احسان شهبازی در این باره اظهار کرد: در این طرح که از اول اردیبهشت ماه با اولویت راههای شریانی آغاز شده است ۱۳ فعالیت شامل ساماندهی تابلوها و علائم، ساماندهی حفاظ‌ها، ایمن سازی نقاط پرتصادف، لکه گیری، اصلاح شیب شیروانی، بازسازی و تسطیح حریم جاده، شانه سازی، تعمیر و اصلاح سیستم روشنایی طولی و نقطه ای، تنقیه و پاکسازی پل ها و ابنیه فنی در طول راهها انجام می شود.

وی اضافه کرد: ۲۷۰ نیروی راهدار به همراه ۲۰۰دستگاه انواع ماشین آلات راهداری در قالب ۲۷ اکیپ راهداری با حضور مستمر در سطح راههای استان مشغول انجام خدمات راهداری محوری هستند.

شهبازی ادامه داد:در مدت دوماه اجرای این طرح تاکنون انجام  ۱۶هزار و ۷۷۷متر مربع لکه گیری و حذف چاله و خرابی آسفالت، شستشو و رنگ آمیزی هزار و ۸۰۳ مورد ابنیه فنی مانند پلها و دیوارهای حایل، ۲۲۵مورد تنقیه پلها و اصلاح و پاکسازی دستکها و دیوارهای هدایت آب، ۴۷۰هزار و ۹۶۰ متر تسطیح حریم راه و اصلاح شیب شیروانی راه ها و تعمیر و اصلاح سیستم روشنایی به طول ۴۳ کیلومتر و روشنایی نقطه ای به تعداد ۲۶ عدد از جمله اقدامات انجام شده توسط راهداران استان بوده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین، تکمیل و احیای خط‌کشی ها به طول ۲۹۸ کیلومتر و اصلاح و تخلیه قنوها و تخلیه مصالح از حاشیه راه به تعداد ۱۸۶ مورد و ۲۶۱هزار و ۶۶۳ متر  شانه سازی یا تعریض شانه راه را از دیگر  اقدامات انجام شده در مدت اجرای این طرح عنوان کرد.

شهبازی افزود:اجرای این طرح که  با هدف ارتقای ایمنی جاده های استان و با استفاده از ظرفیتهای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین در حال انجام است تا پایان شهریورماه ادامه دارد.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: