به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ روح اله عباسپور در خصوص ضرورت عزم جدی مسئولان برای حل مشکلات مردم در شرایط کنونی اظهارداشت: در یک مقطعی مردم، مجلس و دولت را در اختیار یک جریان فکری قرار دادند و نتیجه مطلوبی نگرفتند و امروز که ملت، دولت و مجلس را در اختیار جریان انقلاب قرار داده است و به نوعی  به جریان فکری نیرو های انقلاب اعتماد و اتمام حجت کرده و منتظر گره گشایی از مشکلات هستند.

وی افزود: امروز دیگر هیچ بهانه ای برای نیروهای انقلاب و اصول گرا وجود ندارد و باید برای مردم کار کنند تا گره از مشکلات کنونی باز شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین در خصوص شاخص های انتخاب اعضای کابینه از سوی رئیس جمهور منتخب گفت: آقای رئیسی با توجه به اینکه در جلسات سران کشور و در تصمیم گیر های کلان کشور از جمله در حوزه اقتصادی نقش داشتند به طور کامل به مسائل کشور واقفند و در جریان معضلات و مشکلات کشور هستند و قطعأ انتخاب اعضای کابینه در راستای رفع مشکلات کشور صورت خواهد گرفت.

عباسپور خاطرنشان کرد: مهم ترین مشکلات کشور تحقق عدالت اجتماعی، رکود اقتصادی، اشتغال، معیشت مردم، کاهش ارزش پول ملی، تسهیل بازار کسب و کار و موضوعات مهم دیگری است که رئیس جمهور آینده برای رفع آنها تلاش خواهد کرد.

نماینده مردم بوئین زهرا و آوج در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در حوزه فرهنگی نیز مشکلاتی وجود دارد از جمله ساماندهی فضای مجازی کشور لذا دولت به تناسب مطالبات مردم باید گزینه های خود را برای وزارتخانه ها در نظر بگیرد و وزیران خوبی معرفی شود و مجلس هم به دولت کمک می کند تا دولت تشکیل شده و کار خود را آغاز کند.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا رئیس جمهور برای انتخاب وزیر صمت از کمیسیون صنعت و معدن مجلس نظر مشورتی گرفته است گفت: البته هیچ ضرورتی ندارد که در خصوص انتخاب وزیر صنعت و معدن از کمیسیون صنعت مجلس مشورت گرفته شود زیرا انتخاب وزیران بر اساس قانون در اختیار رئیس جمهور است و مشورت گرفتن از مجلس و کمیسیون جنبه قانونی ندارد و رئیس جمهور بر اساس شاخص هایی که تشخیص می دهد وزیران را انتخاب و به مجلس  معرفی می کند و مجلس اختیار دارد که به وزیران معرفی شده رای اعتماد بدهد یا ندهد و اطمینان دارم که مجلس با حفظ استقلال  خود به دولت کمک می کند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: