به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ هدایت الله جمالی پور در جلسه شورای اداری استان که روز پنجشنبه دراستانداری برگزار شد اظهار داشت: آقای ابوترابی عالمانه و منصفانه رفتار می کنند و افتخار استان و کشور هستند.

وی افزود: جلسه امروز به بهانه سالگرد نماز جمعه و یادمان آیت الله باریک بین است و امروز باور داریم نماز جمعه یک دانشگاه تربیتی است که جامعه را تربیت می کند.

استاندار تصریح کرد: کسی که در راس نماز جمعه قرار دارد رئیس دانشگاهی است که باید نقش تربیتی جامعه را بر عهده بگیرد و این حرکت اجتماعی باید مه اقشار را در بر بگیرد و همه در نماز جمعه مانند دانشجو یاد بگیرزند چگونه رفتار کنند. 

جمالی پور یادآور شد: آیت الله باریک بین شخصیت وارسته، مجاهد و دغدغه مند و پدری معنوی خیراندیشی برای مردم بودند که با حضور ایشان افراد زیادی عازم جبهه شدند و ایشان بهآنچه می گفت عامل بود.

image_2021_7_8-18_18_16_76_2Am

استاندار بیان کرد: مردم گوش به فرمان ایشان بودند و مرحوم باریک بین هرگز رویکرد حذفی نداشت و چتری فراگیر بود و مردم همیشه وی را تکریم کرده و دوست داشتتد  و این انسان کلامش انسان ساز و هدایت بخش بود و قدرشناس این مرد بزرگ هستیم 

وی افزود: فرزند ایشان هم با تقوا و متعهدند و مورد وثوق همه جریانها هستند و ایشان و خانواده مرحوم باریک بین محبوب و عزیز جامعه هستند.

استاندار قزوین با اشاره به سخنان امام جمعه قزوین در حفظ بیت المال بیان کرد: اگر امام جمعه دغدغه ای در خصوص بیت المال دارند حتما پیگیری می کنیم زیرا مسئول هستیم و تا روزی که مسئولیت دارم اجازه تعدی به منابع مردم نخواهم داد و همه امور در راستای قانون خواهد بود.

وی گفت: از همراهی دادستان و نمایندگان سپاسگزاریم  و در خدمت به مردم دعوا نداریم و مشورت می کنیم و به مشورت اعتقاد دارم و هیچ تصمیمی را شخصی نمی گیرم و در امور مهم از نمایندگان امام جمعه و معاونان هم مشورت گرفته می شود. 

جمالی پور افزود: درخصوص کارخانه فرنخ کسی را به زور آوردند و کارخانه را به ایشان دادند و حمایت نشد و بیچاره شد و در کنتورسازی هم تدبیر کردیم تا به تولید برگردد.

استاندار قزوین تصریح کرد: بیش از ۵۰ واحد صنعتی را به چرخه تولید برگرداندیم و از حقوق کارگران دفاع کردیم و شهادت می دهم مدیران همه تلاش خود را می کنند اما گاهی توان بیشتر نداریم و شرایط مالی مهیا نیست و مشکل داریم.

وی بیان کرد: در انتخاب مدیران نگاه سیاسی نداشتم و تا جایی که امکان داشت از سرمایه انسانی و حق دولت صیانت کردیم؛ البته دوران سختی را سپری کردیم و نگذاشتیم بحران ایجاد شود و در سال ۹۸ که بسیاری از مناطق بحران داشتند همه کمک کردند و فرماندهان ارتش، سپاه و بسیج و امام جمعه تدبیر کردند و هیچ مشکلی بروز نکرد.

 اداره کشور با حذف دیگران ممکن نمی شود

استاندار قزوین تصریح کرد: با رویکرد حذفی در استان برخورد نکردیم بلکه گفتیم هر کس قرار است خدمت کند باید دولت را قبول داشته باشد و هر کس به دولت اعتقاد داشت استفاده کردیم.

جمالی پور گفت: امروز کشور در شرایط سختی است و اگر آقای رئیسی هم نگاه سیاسی و خطی داشته باشد کشور زیان می بیند.

استاندار قزوین یادآورشد: اگر استان ما کمترین تنش را دارد بخاطر صدای واحد است و ما سعی کردیم صدای ما به امام جمعه هم نزدیک باشد.

وی افزود: باید پذیرفت که ما وارث مشکلات جدی از گذشته بودیم  اما از نمایندگان ممنون هستم زیرا هر چند سلایق سیاسی ما متفاوت بود اما اتفاقات خوبی شکل گرفت و توانستیم کارهای بزرگی مانند آبگیری  سد نهب، تسریع در ساخت سد بالاخانلو و انتقال آب از سد طالقان به استان را عملیاتی کنیم.

image_2021_7_8-18_17_53_513_6to

وی گفت: با پیگیری و کمک نمایندگان اعتبارات عمرانی استان را از ۳۸۰ میلیارد به ۱۲۰۰ میلیارد تومان افزایش دادیم و بودجه جاری دو برابر شد که اتفاق بزرگی است.

استاندار قزوین اظهار داشت: امروز کشور در شرایطی نیست که مردم را نگران کنیم بلکه باید از امور نفسانی و رویکردهای سیاسی عبور کنیم.

وی گفت؛ تا آخرین لحظه مسئولیت در خدمت مردم استان هستیم و خدا می داند اگر کسی صالح تر از من باشد می روم و اگربگویند دیگر استاندار نیستی دو رکعت نماز شکر می خوانم و می روم.

جمالی پور خطاب به مدیران گفت: همه وظیفه داریم تا آخرین لحظه در خدمت مردم استان باشیم و به وظیفه خود عمل کنیم.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: