به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، محمد حسین اسماعیلی در این باره گفت: تولید محتواهای جذاب فرهنگی و هنری با محوریت عفاف و حجاب و انتشار آن به ویژه در فضای مجازی از مهمترین الزامات فرهنگی امروز است که در این راستا سه پویش مردمی به مناسبت هفته عفاف و حجاب توسط اداره ارشاد راه اندازی شده است.

اسماعیلی تصریح کرد: پویش # مروارید_نهان، با هدف معرفی بانوانی که درعین داشتن پوشش شایسته ایرانی و اسلامی، در زمینه های علمی، فرهنگی، هنری، اجتماعی، سیاسی، کارآفرینی هم موفق هستند، در این ایام برگزار می شود و همه مردم می توانند با شرکت در این پویش، بانوان موفق را از طریق شماره واتساپ 09198463022 معرفی کنند تا ضمن معرفی بیشتر آنان به جامعه، مورد تقدیر و تکریم قرار گیرند.

وی ادامه داد: پویش # چادر نماز فرشتگان، پویش دیگری است که ویژه نذر چادر نماز و سجاده برای دختران یتیمی است که به سن تکلیف رسیده اند و مردم می توانند کمک های خود را برای این منظور به شماره حساب 17833333363 با شماره کارت 5892107044039801 نزد بانک سپه بنام موسسه کمک به ایتام و مستمندان قزوین واریز کنند تا چادر نماز مورد نیاز دختران ایتام با همکاری مؤسسه آیلار تهیه و به ایشان تقدیم شود.

اسماعیلی افزود: پویش نقاشی #حجاب خانواده من، عنوان پویش دیگری است که در این ایام برگزار می شود و کودکان عزیز مقطع ابتداییبا کشیدن نقاشی از پوشش و حجاب اعضای خانواده خود و ارسال آن به شماره واتساپ 09198463022 می توانند در این مسابقه شرکت کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین یادآورشد: برگزاری دوره های آموزشی به صورت حضوری و وبینار با همکاری مؤسسه فرهنگی آیلار از دیگر برنامه های هفته عفاف و حجاب است که تلاش می کنیم علاوه بر همکاران، زمینه بهره مندی اصحاب فرهنگ و هنر و مردم به ویژه بانوان محترم از این دوره ها را فراهم کنیم.

اسماعیلی گفت: برگزاری مسابقات فرهنگی، طراحی و انتشار پوسترهای متناسب در فضای مجازی و تبلیغات محیطی، با محور عفاف و حجاب از دیگر برنامه های فرهنگی و هنری در این ایام خواهد بود.

وی تصریح کرد: ترویج و تبیین فرهنگ عفاف و حجاب به عنوان ضمیمه فرهنگی در تمامی برنامه های ما در سال جاری لحاظ شده و تلاش می کنیم از تمام ظرفیت های موجود برای تحقق این مهم استفاده شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: