به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ مرتضی امیری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان که روز دوشنبه در محل سپاه قزوین برگزار شد اظهار داشت: امروزه به فضای مجازی نباید نگاه سلبی داشت بلکه بایستی با آموزش های تخصصی از این فضا به نحو مطلوب استفاده کرد.

امیری تصریح کرد: باید کمک کنیم تا فضای مجازی به محیطی برای کمک به کسب و کار و اشتغال تبدیل شود و کاربران به جای آنکه ساعتها در این فضا بدنبال سرگرمی و تفریح باشند بتوانند از این ظرفیت برای کسب و کار و درآمدزایی بهره ببرند.

دبیر رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج استان قزوین یادآورشد: تولید محتوا در فضای مجازی بسیار مهم است و آینده مشاغل نیز در گرو استفاده از فضای مجازی است لذا ما هم باید بستر حضور گروههای سنی مختلف در این فضا را بخوبی مهیا کنیم.

امیری گفت: رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج استان قزوین از 12 تا 14 آبان ماه در قزوین به مدت 48 ساعت برگزار خواهد شد و تیم های برتر برای شرکت در رویداد کشوری برگزیده می شوند.

image_2021_11_1-11_11_45_229_G1w

مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه استان قزوین اضافه کرد: به نظر می رسد در استان قزوین استعدادهای زیادی در تولید محتوای فضای مجازی داریم که شناسایی نشده و یا سراغشان نرفته ایم که این رویداد فرصت مناسبی برای کشف استعدادهای پنهان در گروههای سنی مختلف است.

وی بیان کرد: پس از حضور تیم های شرکت کننده در مراسم افتتاحیه، در همان محل سوژه های مورد نظر به افراد اعلام می شود و ابزار و امکانات لازم هم در محل سالن شهید مطهری سپاه آماده شده و تجهیزات لازم را خود گروهها با خود به همراه می آورند تا در محل تولید صورت گیرد.

امیری تصریح کرد: کمیته بندی لازم انجام شده و جلسات برنامه ریزی برگزار شده و با اطلاع رسانی از طریق سایت و رسانه ها مرحله ثبت نام تیم ها آغاز شده است.

ثبت نام 20 تیم تولید محتوا در قزوین

وی اضافه کرد: تاکنون 20 تیم به تعداد 50 نفر برای شرکت در این رویداد ثبت نام کرده اند و مستندسازی کار نیز آغاز شده است و در دو روز آینده نیز علاقمندان می توانند برای شرکت در رویداد ثبت نام کنند.

image_2021_11_1-11_11_46_904_Kld

امیری تصریح کرد: تاکنون 6 گروه در بخش نرم افزاری، 13 گروه در بخش پویانمایی و یک گروه در بخش تولید بازی های تلفن همراه ثبت نام کرده اند و در روزهای آینده تعداد افراد افزایش خواهد یافت.

دبیر رویداد تولید محتوای دیجیتال بسیج استان قزوین اظهارداشت: مهمترین هدف از برگزاری این رویداد شناسایی و حمایت از استعدادهای برتر در تولید محتوای فضای مجازی و کمک به اشتغال و کارآفرینی برای هنرمندانی است که توان کار دارند.

وی بیان کرد: در صورت شناسایی تیم ها توانمند امکان معرفی آنها برای استقرار در پارک علم و فنآوری هم مهیا خواهد شد. 

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: