به گزارش خبرگزاری برنا از قم، منصور درویشی اظهار داشت: خبرنگاران نقش مؤثر و بسزایی در انعکاس فعالیت‌های مترو دارند و درخواست ما این است که بیش‌ازپیش فعالیت‌های زیرزمینی این طرح بزرگ و تأثیرگذار شهری را رسانه‌ای کرده و به مردم اطلاع‌رسانی کنند.

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم با بیان اینکه امروز مردم باید بدانند که چه اتفاقی در زیرزمین و در عمق ۲۲ متری زمین صورت می‌گیرد، افزود: اجرای طرح عمرانی در این عمق زمین کار دشواری است و باید به تمام کارگران و مهندسان عزیز و زحمت‌کش نیز خدا قوت عرض کنیم.

درویشی با اشاره به اینکه از سال ۹۰ اجرای متروی قم آغازشده و در حال حاضر نیز با قدرت در حال فعالیت است، خاطرنشان کرد: خوشبختانه در این طرح مشکل مالی نداریم و مشکلات موجود مشکلات قراردادی است که در حال برطرف شدن است.

وی ابراز کرد: با توجه به وعده داده‌شده خردادماه ۱۴۰۰ تست گرم فاز نخست خط یک مترو قم را انجام دهیم و پس از انجام تست‌های آزمایشی حرکت قطار که به‌طورمعمول بین سه تا شش ماه است، شهروندان و زائران شهر کریمه اهل‌بیت(س) می‌توانند سوار مترو شوند.

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح مشخصات خط یک قطار شهری قم بیان کرد: این طرح بزرگ عمرانی شهری با دارا بودن ۱۴ ایستگاه دارای ۱۴.۸ کیلومتر طول است که با برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است مرحله نخست این خط حدفاصل دو ایستگاه ۹ و ۱۴ به طول شش کیلومتر تا پایان خردادماه امسال به بهره‌برداری برسد.

درویشی یادآور شد: طول متوسط هر ایستگاه ۱۱۰ متر بوده و فاصله بین ایستگاه‌ها بین ۶۶۰ تا یک هزار و ۹۸۰ متر و به‌طور متوسط حدود یک کیلومتر است که ظرفیت حمل مسافر برای خط یک متروی قم ۲۳ هزار و ۲۵۰ نفر در ساعت پیش‌بینی‌شده و فاصله زمانی اعزام قطارها نیز ۱۵۰ ثانیه است.

وی اظهار داشت: تعداد قطارهایی که قرار است در این مسیر کامل مورد بهره‌برداری قرار گیرد ۲۶ رام و هر رام نیز شامل ۵ واگن است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: