به گزارش خبرگزاری برنا در هر مزگان، مسعود شکاری افزود: متقاضیان در خواست بیمه بیکاری می توانند از هفتم تیرماه پس از احراز هویت با مراجعه به سامانه جامع روابط کار به آدرس prkar.mcls.gov.ir   درخواست خود را ثبت کنند.

وی اضافه کرد: متقاضیان بیمه بیکاری جهت برخورداری از خدمات این سامانه لازم است به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده تا هویت آنان احراز و تائید و سپس نام کاربری و رمز عبور برای آنان صادر شود.

شکاری در ادامه تصریح کرد: متقاضیان بیمه بیکاری که از ابتدای اسفند 98 تا پایان اردیبهشت 99 بر اساس مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا در سامانه قبلی ( سمانه بیمه بیکاری) ثبت درخواست داده اند، پس از ارسال پیامک برای تداوم بیمه بیکاری بدلیل عدم نیاز و امکان بازگشت به کار سابق، باید به سامانه جامعه روابط کار مراجعه و نسبت به اسکن مدارک و مستندات قطع رابطه همکاری با کارفرما اقدام کنند.

وی اضافه کرد: همچنین ادارات اجرایی  شعب تامین اجتماعی شهرستانهای تابعه استان نیز موظف هستند بر اساس بند "ب" ماده 7 قانون بیمه بیکاری به درخواست متقاضیان در سامانه مزبور رسیدگی کنند.

راه اندازی سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری اقدامی در راستای توسعه خدمات دولت الکترونیک و تسهیل گری در ارائه خدمات به گروههای هدف است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: