به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، حضرت آیت الله خامنه‌ای در ارتباط تصویری با نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ضمن بین توصیه‌هایی کارگشا، به تمجدید از زیرساخت‌های کشور از جمله ابرپالایشگاه ستاره خلیج فارس پرداختند.

ایشان بیان داشتند: بعضی از این ظرفیت‌ها طبیعی است، بعضی انسانی است. لذا می‌بینید به خاطر همین ظرفیت‌ها است که در دوران سخت‌ترین تحریم‌ها و فشارهای همه‌جانبه‌ای که علیه کشور در زمینه‌ی اقتصاد به وجود می‌آید، کشور توانسته چند هزار شرکت دانش‌بنیان به وجود بیاورد.

رهبر معظم انقلاب به صدها طرح زیربنایی ایجاد شده در زمان تحریم اشاره کردند و افزودند: در همین دوران تحریم و با وجود کاهش درآمد نفت، کار بزرگی مثل ایجاد پالایشگاهِ ستاره‌ی خلیج فارس را انجام بدهد؛ یک حرکت به این بزرگی، و کارهای فراوان که در زمینه‌ی مسائل نیرو، آب و برق انجام گرفته؛ افتتاح‌های فراوانی دارد انجام می‌گیرد که شما می‌بینید اینها را؛ اینها واقعی است، اینها وجود دارد، دارد کار انجام میگیرد.

ایشان فرمودند: در زمینه‌ی صنایع نظامی، کارهای حیرت‌انگیز انجام می‌گیرد، در زمینه‌ی مسائل فضایی هم همین ‌جور. دشمنان ما، مخالفین ما، همان کسانی که این تحریم‌ها را تحمیل کرده‌اند و امیدوار بودند که ایران را به خاطر این تحریم‌ها به زانو دربیاورند، همان‌ها دارند اقرار می‌کنند، اعتراف می‌کنند که نتوانسته‌اند و کشور سر پای خودش ایستاده؛ این نشان‌دهنده‌ی این است که بنیه‌ی‌ کشور خیلی قوی است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: