به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، احمد پایان در این خصوص گفت: تأمین هزینه‌های بالای درمانی خانواده‌های تحت حمایت، یکی از دغدغه‌های اصلی کمیته امداد می‌باشد زیرا بیشترین مراجعات به امداد مربوط به مباحث درمانی می‌باشد.

وی افزود: بیمه پایه خانواده‌های تحت حمایت «خدمات درمانی» است که متأسفانه بیمه‌های پایه، کلیه هزینه‌های درمانی را پوشش نمی‌دهند و این امر برای خانواده‌های تحت حمایت این نهاد که از اقشار نیازمند و آسیب‌پذیر جامعه هستند، مشکلات زیادی ایجاد نموده است لذا برای کمک به جامعه هدف تحت حمایت، یک بیمه مکمل درمانی در نظر گرفته‌شده است که افراد با مراجعه به ادارات این نهاد در سراسر استان و ارائه اسناد و مدارک مربوطه بخشی از هزینه‌های درمانی خود را دریافت نمایند.

پایان یادآور شد: کمیته امداد هرمزگان مبلغ هشت میلیارد و 157 میلیون تومان برای هزینه‌های فرانشیز، بیمه‌های اجتماعی و سایر خدمات ویژه درمانی برای خانواده‌های تحت حمایت در 9 ماهه سال جاری پرداخت نموده است.

معاون سلامت خانواده کمیته امداد استان هرمزگان افزود: از مجموع هزینه‌های درمانی در سرفصل‌های فرانشیز به مبلغ یک میلیارد و 827 میلیون تومان، بیمه‌های اجتماعی به مبلغ دو میلیارد و 240 میلیون تومان، کمک به سوءتغذیه کودکان و مادران شیرده به مبلغ سه میلیارد و 500 میلیون تومان، هزینه درمانی و تجهیزات بیماران صعب‌العلاج به مبلغ 340 میلیون تومان و در بحث ارتقاء شاخص‌های بهداشتی 250 میلیون تومان بوده است.

پایان گفت: علیرغم کمک‌های درمانی این نهاد به نیازمندان، اما هزینه‌های زیاد درمانی به حدی بوده که نمی‌توانیم همه درخواست‌های خانواده‌های تحت حمایت را پاسخگو باشیم و نیازمند کمک دستگاه‌ها، مشارکت بیش‌ازپیش خیران، نیکوکاران در این بخش هستیم تا آلام ناشی از مشکلات درمانی این خانواده‌ها کاهش یابد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: