به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، مسعود بارانی در این نشست با بیان اینکه تامین خوارک خوب و مغذی برای آبزیان از اهمیت ویژه و خاصی در صنعت تکثیر و پرورش آبزیان به ویژه میگوی پرورشی برخوردار است گفت: بدون شک تشکل های شیلاتی و اتحادیه با ورود به این حوزه و افزایش نظارت ها بر کیفیت و کمیت کار می تواند نقش بسزایی در افزایش تولید استان داشته باشند.

وی با اشاره به اهمیت بررسی وضعیت کارگاه های تولید خوراک آبزیان استان  با همکاری  اداره کل دامپزشکی و اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان استان گفت: بدون شک این مهم نقش بسزایی در پیش بینی و پیشگیری از مشکلات تامین خوارک آبزیان و ارتقای این مهم خواهد داشت.

بارانی برنامه ریزی هر چه بهترکارخانه های تولید خوراک،پی گیری  تعاونی های پرورش دهندگان سایت های پرورش میگو جهت عقد قرارداد با کارخانه های خوراک آبزیان  در راستای تامین تضمینی خوارک با کیفیت را از اهم برنامه ها برای بهره بردارن خواند و ازاتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبزیان استان خواست تا  نسبت به ممیزی کیفیت خوراک آبزیان در سال زراعی آتی اقدام نماید.

معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان در پایان این نشست از برنامه ریزی و تلاش برای تحقق تولید  180هزارتن میگوی پرورشی در استان هرمزگان خبر داد و گفت در آینده با بهره گیری از ظرفیت های استان بدون شک شاهد تحقق این مهم خواهیم بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: