به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، حسین فرشیدی در دهمین نشست خبری ویدئوکنفرانسی با اصحاب رسانه گفت: نیروهای بهداشت و درمان در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند و برای نجات جان همنوعان خود به کرونا مبتلا شدند و تاکنون چهار نفر از نیروهای این بخش در هرمزگان به شهادت رسیدند.

وی افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون یک هزار و 448 نفر از نیروهای بخش سلامت هرمزگان به ویروس  کرونا مبتلا شدند. از این تعداد 796 از گروه پرستاری، 70 نفر پزشک، 44 نفرماما،  180 نفر نیروهای خدماتی،  35 نفر رادیولوژی، 49 نفر آزمایشگاه و  249 نفر نیروهای پشتیبانی و سایر مشاغل بودند.

فرشیدی با اشاره به کنترل پیک کرونا در استان عنوان کرد: در آبانماه امسال با شروع پبک کرونا در کشور، آمار مبتلایان، بستری شدگان  و جانباختگان کووید19 در استان رو به افزایش رفت اما با انجام محدودیت ها و اقدامات اساسی از جمله رعایت دستورالعمل های بهداشتی و همچنین همکاری مردم، این بیماری در سطح استان کنترل شد و در اوج بیماری جز استانهای خوب کشور بودیم.

وی از کاهش آمار ابتلایان در این هفته خبر داد و ابراز کرد: بر اساس آمار بستری ها و فوتی ها ناشی از کرونا در مراکز درمانی استان، شاهد کاهش این بیماری هستیم. و اندک موارد مثبتی که شناسایی می شوند بصورت سرپایی درمان می شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه در این دو هفته اخیر 5 بیمار بدحال در آی.سی.یو مراکز درمانی بستری هستند که بیشتر از 3 ماه است به دستگاه وصل می باشند؛ اظهار کرد: در شروع این هفته جانباخته ناشی از  کرونا نداشتیم و آخرین مورد مرگ کرونایی در جمعه گذشته بود که امیدواریم این روند عدم فوتی  در استان  ادامه یابد.

وی از عدم بیماری آنفلوآنزا در استان خبر داد و گفت: تاکنون هیچ بیماری ناشی از آنفلوآنزا در این استان نداشتیم و آزمایشهای بسیاری که بیماران مختلف به ویژه کرونا انجام دادند جواب آنفلوانزای آنها منفی بوده است.

فرشیدی به توزیع 3 هزار واکسن آنفلوآنزا در داروخانه های استان اشاره کرد و گفت: هفته آینده نیز 3 هزار واکسن آنفلوانزا جدید در داروخانه های استان  توزیع می شود. اطلاعات داروخانه ها نیز از طریق روابط عمومی دانشگاه و رسانه ها اطلاع رسانی خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به استخدام 400 نفر در بخش های مختلف بهداشت و درمان استان گفت: قرار است 700 نفر کادر سلامت تا قبل از سال جاری به بخش های دانشگاه اضافه شود که از ابتدای سال جاری تا پایان سال این افزایش به یک هزار و 200 نفر خواهد رسید.

وی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی را از طرح های حمایتی و مشارکتی بسیار ارزشمند دانست؛ و تصریح کرد: این طرح ملی در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا بسیار موثر بود و توانست در رهگیری موارد مثبت و اجرای صحیح قرنطینه خانگی در استان با بیش از ۱۵ هزار مورد رهگیری، کمک های حمایتی بیش از ۶ هزار و ۷۴۷ خانوار و نظارت بر اماکن عمومی، ادارات، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و ... عملکرد بسیار خوبی در کنترل بیماری کرونا داشته باشد.

فرشیدی با اشاره به افزایش 350 تخت به بیمارستان شریعتی، تجهیز مراکز درمانی به دستگاههای پیشرفته پزشکی، بهره برداری از پروژه های درمانی و آماده سازی جهت افتتاح در دهه فجر و سایر فعالیتهای دانشگاه گفت: بزودی مرکز بستر درمان هشتبندی میناب جهت ارائه خدمت به بیماران این منطقه راه اندازی خواهد شد.

وی به راه اندازی اورژانس هوایی جاسک تا قبل از پایان سال اشاره کرد و افزود: بالگرد اختصاصی مجهز اورژانس ویژه شرق استان تا پایان سال جاری در شهرستان جاسک مستقر خواهد شد.

همچنین تا پایان سال نیروی 17 پایگاه جدید 115 استان جذب و این پایگاهها به شبکه ارائه خدمات اورژانسی استان ملحق می شوند.  

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: