به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان امروز در بازدید از خط تولید یکی از کارخانه های تولید روغن نباتی، گفت: این کارخانه از مدت ها قبل برای شرایط خاص آماده شده و با تغییرات جدیدی که در این کارخانه با پیگیری معاونت اقتصادی و سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اعمال شد، خط جدید این کارخانه برای تولید محصول در مقیاس های مختلف راه اندازی شده است.

وی با بیان اینکه این کارخانه در سه شیفت کاری مشغول تولید است، افزود: مصرف روزانه هرمزگان طبق برآورد قبلی 80 تن است و با تولید روزانه 100تن روغن نباتی در این کارخانه، مشکلی برای تأمین نیاز مصرفی استان وجود ندارد.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: واحدهای صنفی برای دریافت سهمیه روغن باید در سامانه جامع تجارت به نشانی NTSW.IR  ثبت نام کنند که این اقدام در راستای کنترل و رصد بازار صورت می گیرد.

همتی ضمن اطمینان خاطر از تأمین روغن مصرفی هرمزگان، گفت: مواد اولیه روغن نباتی در استان به اندازه کافی وجود دارد و  نیاز مصرفی شش ماهه استان ذخیره شده است.

استاندار هرمزگان همچنین گفت: برای پیشگیری از کمبود روغن، اقدامات لازم در مرزهای استان به‌منظور جلوگیری از خروج محصول تولیدی هرمزگان به سایر استان ها انجام شده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: