به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، علی الهیاری در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت هفته احسان و نیکوکاری، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی که به‌واسطه آن در جامعه ایجاد شده است، ضرورت کمک به مردم نیازمند، بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

وی افزود: ۱۴ اسفند به‌عنوان روز احسان و نیکوکاری و آغاز هفته احسان و نیکوکاری در تقویم رسمی کشور نامگذاری شده است که با توجه به شیوع ویروس کرونا، جمع‌آوری کمک‌های مردمی در سال جاری بیشتر به روش‌های نوین و مجازی خواهد بود.

الهیاری اظهار داشت: مهم‌ترین نسخه ریشه‌کنی فقر، تقویت و توسعه مشارکت‌های مردمی و ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری است و رهبر معظم انقلاب نیز در این برهه از شرایط کرونایی و وضعیت سخت اقتصادی فرمان اجرای طرح مواسات و همدلی را مطرح کردند که همه دستگاه‌ها و نهادها در کنار مردم در این طرح مشارکت نمودند و در استان هرمزگان به‌خوبی این طرح اجرایی شد.

این مقام مسئول یادآور شد: کمیته امداد به دنبال این است که با مشارکت خرد مردم، گره فقر را باز کند و بر همین اساس رسانه‌ها می‌توانند بااطلاع رسانی مشکلات نیازمندان، حساسیت یاری همنوعان را در جامعه افزایش داده و کمک به کاهش فقر نمایند.

امسال با در نظر گرفتن سلامتی مردم به دلیل بیماری کرونا و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، پایگاه‌های حضوری زیادی نخواهیم داشت، از این‌رو مردم نیکوکار استان هرمزگان می‌توانند کمک‌های نقدی خود را از طریق کد دستوری #076*8877* واریز نمایند.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان به مناسبت هفته نیکوکاری با اعلام اینکه 14 اسفند در کشور به‌عنوان روز نیکوکاری نامگذاری شده است، اظهار داشت: افتتاح از ۱۷۲ مسکن مددجویان کمیته امداد و برگزاری جشن نیکوکاری با شعار «عیدی برای همه»از مهم‌ترین برنامه‌های ما در هفته احسان و نیکوکاری است، همچنین در این هفته برگزاری رزمایش کمک‌های مؤمنانه، افتتاح چندین مرکز نیکوکاری، افتتاح طرح‌های اشتغال، راه‌اندازی مرکز خدمات ارتباطات مردمی کمیته امداد، دیدار با خانواده ایتام و فقرا و اجرای پویش «ایران مهربان» و «برای پدرم» در سطح استان هرمزگان انجام می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: