به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، علی صالحی گفت: با پیگیری دستگاه قضایی و در نتیجه همکاری اداره کل زندان ها ، ستاد دیه و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تمام زندانیان دیه و جرائم غیر عمد با بدهی کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان از زندان های هرمزگان آزاد شدند.

وی اظهار داشت: مددجویان کمتر از ۱۸ سال که در کانون اصلاح و تربیت نگهداری می شدند و زنان سرپرست خانوار در اولویت اجرای این طرح بوده اند.

صالحی همچنین خاطرنشان کرد: زندانیان دارای معلولیت جسمی-حرکتی و دارای بیماری مزمن و صعب العلاج هم با تأیید مراجع ذیصلاح مشمول این طرح شده اند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان یادآور شد: زندانیان مشمول این طرح افرادی بوده اند که توانایی پرداخت بدهی خود را نداشته و حداقل به مدت یک ماه در زندان تحمل حبس کرده اند که پس از بررسی های لازم با پرداخت وام و یا اعطای کمک های بلاعوض آزاد شدند.

عالیترین مقام قضایی استان هرمزگان در ادامه افزود: آزادی زندانیان نیازمند امری خداپسندانه است و باید از تمامی ظرفیت های نهادهای حمایتی و خیران برای آزادی این افراد استفاده کرد.

وی تأکید کرد: آزادی این زندانیان در بازسازی اجتماعی و استحکام روابط خانوادگی آنان بسیار تأثیر گذار است و روند اصلاح و تربیت آنها را نیز تسریع می‌کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: