به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، فریدون همتی در نشست شورای معادن استان هرمزگان، با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای پشتیبانی و مانع زدایی از تولید، اظهار داشت: اولویت اصلی شورای معادن استان، فعال سازی معادن به صورت منطقه ای به‌ویژه در مناطق محروم است.

وی با بیان اینکه ورود تکنولوژی و توسعه به هر منطقه به‌عنوان یک فرآیند گریزناپذیر، ممکن است آسیب هایی را به اکوسیستم وارد کند و منافع مردم هر منطقه را نیز مورد تهدید قرار دهد، افزود: اما باید بتوان تعادل لازم را در اجرای طرح ها و بهره برداری از منابع زیرزمینی برقرار کرد.

همتی گفت: با توجه به اینکه ایجاد اشتغال و رفع محرومیت نیز یک اولویت است، باید اقدامات جایگزین به منظور جبران آسیب های وارده به اکوسیستم توسط بهره برداران انجام شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه معادن، سرمایه ساکنان هر منطقه نیز محسوب می شود، تصریح کرد: واگذاری معادن در استان باید برای مردم مناطق منشأ خیر باشد؛ از این رو باید تمامی مجوزها مشروط به انجام خدمات مانند تأمین آب، راه، ایجاد اشتغال و ... برای اهالی آن منطقه باشد.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده در این نشست شورای معادن، گفت: فعال سازی معادن منطقه کوشا احمدی با حضور نمایندگان اهالی منطقه کوشا و یکی از سرمایه گذاران به صورت تفصیلی مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد دغدغه مردم در حوزه منابع طبیعی، اجرای طرح های آبخیرداری و تامین آب مورد نیاز دامداران توسط بهره بردار این معدن مورد توجه قرار بگیرد.

  همتی عنوان کرد: در خصوص فعالیت معدن بستانو نیز به نفع مردم تصمیماتی اتخاذ شد و به بهره بردار معدن روستای تهلو نیز فرصت داده شد طی مهلت تعیین شده نسبت به رفع مشکلات اقدام کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: