به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ؛ ، مدیرعامل این شرکت در حاشیه نشست مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که در سالن کنفرانس شهید باهنر ساختمان ستاد برگزار شد ، با بیان این مطلب ، اظهار کرد : بومی سازی قطعات کلیدی فقط شامل توربین کمپرسورها و توربوژنراتورها نبوده و بالغ بر 400 قلم از اقلام حساس مربوط به الکتروپمپ‌ها ، الکتروفن‌ها ، کمپرسورهای هوا ، بلوئر و .. را که ساخت برخی از آن‌ها ، از سالیان قبل شروع شده بود ، در سال 1400 نیز با سرعت و افزایش کمی و کیفی در دستور کار قرار داده است.

محمدحسین نوروزی همچنین به اقدام های صورت گرفته در جهت استمرار تولید اشاره کرد و افزود : شرکت پالایش سرخون و قشم در سال‌های قبل نسبت به حذف واحد شیرین‌سازی گاز و استفاده از ماده جاذب H2S ، تزریق آب همراه گاز به سازند چاه ، کاهش فشار عملیاتی پالایشگاه با تخلیه طبیعی ، پیگیری سناریوی استفاده از گاز کم فشار تولیدی پالایشگاه و تزریق آن به خط و نیز ، مدیریت کربن انرژی اقدام کرده است.

وی در ادامه ، اشاره ای به تعمیرات اساسی تجهیزات ثابت و دوار کرد و گفت : سال 1399 مطابق برنامه سالانه ، تعمیرات اساسی بدون هیچ حادثه ای انجام شد و این شرکت تا پایان سال 99 موفق به انجام ثبت بیش از 30 میلیون و 855 هزار ساعت کار بدون حادثه شده است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز سرخون و قشم در ادامه سخنان خود ، از ارتباط بیرونی و همکاری با سایر سازمان‌ها گفت و توضیح داد : انعقاد قرارداد و همکاری با شرکت توزیع برق در راستای کاهش خاموشی و در سرویس قراردادن ژنراتورها در ساعت پیک مصرف ، ارتباط و همکاری موثر با سازمان محیط زیست ، همکاری با دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی ، همکاری با شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها در راستای حمایت از تولید داخل، ایمن سازی جاده دسترسی به پالایشگاه، تامین روشنایی مسیر در نقاط حادثه خیز و پیگیری تحویل آن به اداره راهداری و پایانه های هرمزگان، ازجمله کارهای تعاملی است که در سال 99 انجام شده است.

نوروزی به ضریب نفوذ آموزش بیش از 95 درصد از کارکنان شرکت پالایش گاز سرخون و قشم اشاره کرد و  بیان داشت: در زمینه آموزش و استفاده‌ بهینه از نیروهای باتجربه، این شرکت از سال‌های قبل شروع به آموزش تمامی نیروها کرده و در این راستا با توجه به محدودیت کلاس‌های حضوری، بیش از 1000 ساعت دوره آنلاین و 100 محتوای آموزشی آفلاین در قالب فیلم، بروشور، کتاب، CD و ... برای همکاران تهیه و تدارک شد.

وی گفت : به منظور مدیریت و  بهینه سازی سطح موجودی کالا ، این شرکت ضمن استفاده از مدل مدیریت کنترل موجودی کالا بر مبنای مفاهیم بنیادین نقطه اقتصادی سفارش ، در خصوص پایش روند مصرف مواد و کالا ، تقاضاگذاری کالاهای حیاتی و مورد نیاز در سطح بهینه اقدام کرده است.

نوروزی بیان کرد : مشارکت در راه‌انداری و بهره‌برداری از کنتورهای آلتراسونیک ایستگاه CGS  در سال 1399 نیز ، از دیگر دستاوردهای این پالایشگاه است.

ایشان در خاتمه از زحمات هیئت مدیره محترم شرکت و کلیه ی همکاران در مجموعه شرکت پالایش گاز سرخون و قشم تقدیر و تشکر کردند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: