به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان ؛ دکتر فریدون همتی با اشاره به بارندگی های کم سابقه در استان هرمزگان ، عنوان کرد : این بارندگی‌های گسترده موجب بروز سیلاب در شهرستان های جاسک، بشاگرد و سیریک در شرق هرمزگان شد.

وی ادامه داد: با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی، ستاد مدیریت بحران استان هرمزگان و دستگاه‌های اجرایی از قبل در آماده باش کامل بودند و آمادگی لازم را جهت امداد رسانی و ارائه خدمات داشتند.
 
استاندار هرمزگان افزود: بر این اساس روند امداد رسانی به مناطق آسیب دیده از سیل از همان ساعات نخست آغاز شد و تا کنون ادامه دارد.
 
همتی تصریح کرد: تمامی امکانات موجود، نیروها و تجهیزات برای امداد رسانی و ارائه خدمات به مناطق سیل‌زده در شهرستان های جاسک، بشاگرد و سیریک به کار گرفته شده‌اند و به طور شبانه روزی نیروهای امدادی در حال تلاش هستند.
 
وی گفت: ستاد مدیریت بحران استان از همان ابتدا در مناطق سیل زده حضور یافت و همچنان فعال است و کمک های بسیار خوبی نیز از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران برای امدادرسانی صورت گرفته است.
 
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: امدادرسانی با استفاده از بالگرد در مناطق سیل زده شرق هرمزگان از همان ابتدای وقوع سیل آغاز شده و ادامه دارد.
 
همتی اضافه کرد: حجم بسیار زیاد و کم سابقه بارندگی ها در هرمزگان موجب آبگیری گسترده سدها و سازه های آبخیزداری در مناطق مختلف این استان شد.
 
وی یادآور شد: همچنین بر اثر سیل خسارت هایی به ابنیه، جاده ها و تاسیسات آب و برق وارد شد که بلافاصله برای جبران این خسارت ها با برآورد میزان آن اقدام می‌شود.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: