به گزارش خبرنگار برنا از همدان، حسن ظفری عصر دوشنبه در جلسه شورای مسکن شهرستان نهاوند عنوان کرد: از مجموع ۸۰۰ میلیارد تومان گردش مالی در ساخت و ساز مسکن در شهرستان نهاوند مبلغ ۲۹۰ میلیارد تومان تسهیلات بخش دولتی و مابقی آورده متقاضیان بوده است.

وی با بیان اینکه بخش عمده این اعتبارات در شهرستان نهاوند به منظور تهیه مصالح مورد نیاز هزینه شده است، گفت: ساخت و سازها منجر به ایجاد اشتغال در سطح شهرستان نهاوند شده است.

ظفری با یادآوری اینکه در سیل فروردین ماه سال گذشته خسارات عمده‌ای به مساکن شهری و روستایی وارد شد و بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ مسکن شهری و روستایی آسیب دیدند، افزود: قبل از شروع مراحل بازسازی و تعمیر مسکن آسیب‌دیده ۱۲ هزار بازدید از سوی کارشناسان مربوطه صورت گرفت تا خسارت‌ها ارزیابی شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان افزود: پس از بازدیدهای صورت گرفته ۲ هزار و ۶۱۹ واحد احداثی، یک هزار و ۶۴۹ واحد تعمیری و یک‌هزار و ۷۶ واحد معیشتی شناسایی و در دست ساخت قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه برای احداث این واحدها مبلغ ۴۰ میلیون تومان به هر متقاضی وام و ۱۵ میلیون تومان نیز به صورت بلاعوض به ساخت واحدهای آسیب‌دیده داده شد از جذب ۹ میلیارد تومان اعتبار عمرانی برای بهسازی روستاها خبر داد.

فرماندار نهاوند نیز با بیان اینکه سالی که پشت سر گذاشتیم سال سختی بود، گفت: بحران سال ۹۸ به خوبی مدیریت و به فرصت تبدیل شد.

مراد ناصری افزود: در این بحران تمام ظرفیت‌ها و بانک‌ها در کنار بنیاد مسکن شهرستان نهاوند قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه ساخت ۴ هزار واحد مسکونی با حدود ۳۰۰ میلیارد تومان تأمین اعتبار اجرایی شد که کار کوچکی نبود، گفت: بنیاد مسکن استان و شهرستان نهاوند پای‌کار بودند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: