به گزارش خبرنگار برنا از همدان، سیدهادی حسینی بیدار صبح یکشنبه در حاشیه آیین بهره‌برداری از سد نعمت‌آباد در اسدآباد گفت: این ۳۰ روستا جزء ۴۰۰ روستایی است که امروز به صورت همزمان با روش برقراری ارتباط تصویری توسط وزیر نیرو در سراسر کشور آبرسانی شدند.

وی اظهار داشت: این طرح با اعتبار ۴۸ میلیارد تومان اجرایی شده است که بر اساس آن حدود ۲۸ هزار تن از جمعیت روستایی استان از شبکه آبرسانی سالم و پایدار بهره‌مند شدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان، افزود: این طرح در شهرستان‌های همدان، ملایر، نهاوند، تویسرکان، اسدآباد، کبودراهنگ و رزن برای آبرسانی به ۹ هزار خانواده اجرایی شده است‌

وی عنوان کرد: بر اساس اجرای این طرح پنج مجتمع آبرسانی نزدیک به ۱۹۲ لیتر در ثانیه آب سالم و پایدار تولید می‌شود.

حسینی بیدار اضافه کرد: ایجاد یک هزار و ۲۵۰ متر مکعب مخزن زمینی و ۲۵۰ متر مکعب مخزن هوایی و اجرای ۶۳ هزار و ۵۷۷ متر خط انتقال و اصلاح ۹۶ هزار و ۷۵۰ متر از شبکه فرسوده از اقدامات این طرح است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان بیان کرد: برای اجرای این طرح پنج هزار و ۲۹۴ متر توسعه شبکه آبرسانی جدید ایجاد شده است.

وی افزود: در مجموع ۱۶۶ کیلومتر خطوط انتقال توسعه شبکه توزیع برای این طرح اجرایی شده است.

حسینی بیدار ادامه داد: به دنبال اجرای این طرح برای ۲۶۳ تن به صورت مستقیم و ۷۷ تن به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی شده است.

وی افزود: تامین آب شرب سالم و پایدار و افزایش تمایل سکونت در روستاها و کوچ معکوس به روستاها از مهمترین اهداف اجرای این طرح است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان با بیان اینکه مرحله دوم تصفیه خانه همدان تا پایان سال جاری بهره برداری می‌شود افزود: اصلاح و توسعه ۲۹۰ کیلومتر خط فاضلاب و افزایش ۷۵ درصدی جمعیت حاشیه شهر همدان از شبکه فاضلاب شهری از دیگر اقدامات چند سال گذشته در این بخش است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: