به گزارش خبرنگار برنا از همدان، هادی زرینی با اشاره به شهادت نخستین مدافع سلامت استان همدان در مقابله با ویروس کرونا، گفت: تاکنون ۸۳۴ نفر از گروه پرستاری به کروناویروس مبتلا شدند و اکثراً به محل کار خود بازگشتند اما متأسفانه دیشب نخستین فرد از کادر درمان استان جان خود را از دست دادند.

وی تصریح کرد: «سیده زهرا موسوی» از گروه پرستاری، نخستین فرد از مدافعان سلامت استان بود که بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان سینا فوت کرد.

رئیس نظام پرستاری همدان با بیان اینکه روزانه تست کرونای تعداد زیادی از کادر بهداشت و درمان مثبت می شود، گفت: متأسفانه ترس از کرونا عادی شده و کسی که علامتی ندارد راحت در جامعه تردد می کند اما نمی داند همین ویروس در بدن فرد دیگر ممکن است باعث مرگ او شود.

وی اذعان کرد: انتظار داشتیم مردم رعایت کنند اما رعایت نکردند و شاید خیلی از ایرادات بنیادی باشد و مشکل از وزارت بهداشت و دولت باشد که پروتکل ها و محدودیت های جدی را اعمال نکردند، به هر حال ما امیدوارم پیک سوم را بگذرانیم تا همکاران پرستارمان بتوانند نفسی بکشند.

زرینی در رابطه با صحبت های دکتر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در رابطه با پرداخت مطالبات پرستاران، توضیح داد: شاید دکتر نوبخت پولی به وزارت بهداشت داده باشد اما کادر پرستاری هنوز در دانشگاه علوم پزشکی همدان و حتی سایر استان‌ها پولی دریافت نکرده‌اند. 

وی خاطرنشان کرد: دکتر نوبخت در صفحات مجازی خود قول های زیادی داده بود، قرار بود کارانه‌ها تسویه، پاداش کرونا پرداخت و فوق‌العاده ویژه هم انجام شود اما برای ما به آن نحوی که باید باشد انجام نشده است.

رئیس نظام پرستاری همدان، بیان کرد: گروه پرستاری، علاوه بر خستگی جسمی از نظر روحی، پشتیبانی و حمایت هم خسته هستند،
وزارت بهداشت نیروهای شرکتی را تبدیل وضعیت نکرده، نیروی جدید استخدام نکرده و حتی مطالبات پرستاران هم پرداخت نشده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: