به گزارش خبرنگار برنا از همدان، عاطفه زارعی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هر سال با فرا رسیدن هفته وحدت ویژه‌برنامه‌های فرهنگی کتاب محور با هدف تعمیق باورهای دینی و شناخت بیشتر اعضا با شخصیت و سیره رسول خدا در سطح 116 کتابخانه عمومی سراسر استان برگزار می‌شود اما امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا همه برنامه‌ها در فضای مجازی برگزار شد.

وی افزود: البته امسال یک تفاوت دیگری نیز داشت که باعث شد این برنامه‌ها با قوت بیشتری برگزار شود و آن اهانتی بود که در کشور فرانسه به پیامبر اکرم(ص) صورت گرفت.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: همه کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان تمام تلاش خود را به کار بستند تا پیام مهربانی و صلح پیامبر اسلام را که بزرگترین معجزه‌اش کتاب است به وسیله همان کتاب به گوش همگان برسانند.

وی ادامه داد: در این برنامه‌ها زندگی پیامبر اکرم(ص)، رفتار و اقدامات آن حضرت به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفت و تلاش شد تا تصویری روشن و واقعی از پیامبر گرامی و دین مبین اسلام ترسیم شود.

زارعی خاطرنشان کرد: در این برنامه‌ها کودکان و نوجوانان مورد توجه قرار گرفتند و کتاب‌های مناسب آنها به راه‌های مختلف معرفی و مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه حدود یک هزار و 500 برنامه در کتابخانه‌ها برگزار شد گفت: سه برنامه  شب شعر در محافل استان با حضور شاعران شاخص، 150 نشست‌ کتاب‌خوان با محوریت شخصیت، سیره و زندگی حضرت رسول الله(ص)، 136جلسه مطالعاتی به صورت آنلاین در کلیه کتابخانه‌ها، 69 فعالیت مناسبتی با حضور افراد شاخص، 304معرفی کتاب‌های کتابخانه‌ها به صورت آنلاین در شبکه‌های مجازی، برگزاری 65 مسابقه فرهنگی شامل مسابقات کتاب‌خوانی،  روزنامه دیواری و 15جلسه نقد کتاب بخشی از این برنامه‌ها بوده است.

وی همچنین به برپایی  250 نمایشگاه، شامل نمایشگاه کتاب با موضوع حضرت رسول الله (ص)، و امام صادق (ع) و برگزاری 15 نشست نمایشنامه‌خوانی نیز اشاره کرد و افزود: در این میان با توجه به اینکه کودکان و نوجوانان به دلیل پاک بودن لوح وجودی‌شان شرایط ایده‌ال‌تری برای انس با پیامبر گرامی اسلام دارند، بیشتر مورد توجه کتابداران قرار گرفتند و برنامه‌های متنوعی برای آنان برگزار شد که شامل  250  ویژه برنامه شامل قصه‌گویی، نقاشی، کتاب‌خوانی، ساخت کاردستی، روزنامه دیواری و ... با موضوع هفته وحدت می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: 240 محتوا در صفحات مجازی با هشتگ‎های #من_عاشق_محمدم، #من_محمد_را_دوست_دارم، #یا_محمد، #رحمه_للعالمین، #رسول_مهربانی، #اسلام#دین#مهربانی، #توهین_به_پیامبران_ممنوع، #اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد، I_love_muhammad_P.H.U.H#، muhammad_for_all# و #محمد_فرستاده_مهربانی(هشتگ اختصاصی) تولید شده که در صفحات کتابخانه‌ها منتشر شده است.

وی افزود: همزمانی هفته وحدت با ایام هفته کتاب فرصتی است برای همه ما که با تعمق در کتاب الهی و کتب برجسته دیگر که راه درک و فهم بهتر پیام حضرت محمد(ص) را برای ما فراهم می‌کند، از فلسفه وجود دین اسلام بیشتر آگاهی یابیم.

زارعی تصریح کرد: استمرار امور فرهنگی در هر شرایطی یکی از لازمه‌های تعمیق اصول و مبانی دین اسلام  و البته شناخت پیامبر گرامی حضرت محمد(ص) است تا هر فردی به تناسب خود پیام خداوند را دریافت و در زندگی خود به کار گیرد.

وی افزود: بعثت نبی مکرم اسلام از این رو بود که الگو و اسوه بی بدیلی که رفتار و کردار الهی در وجود مبارک ایشان متبلور است، به انسان شناسانده شود تا بهتر بتواند به مقام والای خود که ظرفیتش در وجود او گنجانده شده، دست یابد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: