به گزارش خبرنگار برنا از همدان، محمدرضا صالحی با اعلام این خبر، گفت: با توجه به افزایش کاربر همزمان اینترنت تلفن ثابت و محدودیت کشوری و به طبع استانی ip در ابتدای سال جاری با مشکلاتی مواجه بودیم که به ناچار مشترکینی که برای مدت مشخص در ارتباط اینترنتی خود فعالیت و تبادل دیتا نداشتند کاذب تشخیص داده و ip اختصاصی از آنها گرفته و به کاربر دیگری داده می شد و این امر سبب ایجاد قطع و وصل متناوب برای کاربران می شد که با اخذ مجوز و خرید تعداد ۵۰۰۰ ip در آن مقطع زمانی، ظرفیت ip استان افزایش محسوسی داشت و مشکل مذکور مرتفع گردید.

وی ادامه داد:: با توجه به آغاز سال تحصیلی و برگزاری اینترنتی کلیه مقاطع آموزشی و انتقال خدمات کلیه اصناف و ادارات و... بر بستر اینترنت این نیاز و کمبود ip مجددا مشهود گردید و مجموعه مخابرات را بر آن داشت که جهت اخذ مجوز کشوری و خرید و افزایش سهمیه استان تلاش مجددی صورت دهد.

رئیس اداره مخابرات شهرستان نهاوند، افزود: با بثمر رسیدن این تلاش ها در اواسط آذر ماه سال جاری با افزایش قابل توجه ، بیش از ۷ هزار ip دیگر به ظرفیت قبلی موافقت گردید که با این جهش و همچنین بکارگیری ip اختصاصی جهت مراکز خدمات عمومی؛خوشبختانه در سطح شهرستان و سایر نقاط استان دارای ظرفیت مازاد بوده و دیگر شاهد کمبود ip و قطع ارتباط مشترکین نیستیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: