به گزارش خبرنگار برنا از همدان، مهرداد سلگی با اعلام این خبر، گفت: با توجه به رشد و بار ترافیک خودرویی و آلاینده های محیطی و اهمیت پایش کیفیت هوا و اطلاع رسانی بموقع به شهروندان  را در این خصوص دوچندان می کند.

وی افزود: بر همین اساس با تلاش و مکاتبات اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نهاوند با شهرداری نهاوند، جهت راه اندازی سیستم آنلاین ایستگاه سنجش آلودگی هوا بر روی تلویزیون شهری ، این اقدام با مساعدت شهرداری انجام گرفته است.

وی، با بیان اینکه در این ایستگاه سنجش آلودگی هوا، 3 پارامتر اصلی شامل ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون، دی اکسید گوگرد و دی اکسید نیتروژن اندازه گیری می شود، اظهار داشت: این پارامترها در حال حاضر مهمترین آلاینده های هوا در نهاوند بوده و با نصب آنالایزرهای مربوط به این آلاینده ها می توانیم وضعیت کیفی هوای شهر را پایش کنیم.

سلگی افزود: بهره برداری از ایستگاه های سنجش آلودگی هوا از دو منظر قابل اهمیت است اول اینکه شهروندان می توانند از وضعیت کیفی هوای منطقه اطلاع پیدا کنند و بیماران در روزهای آلوده کمتر خود را در معرض آلودگی هوا قرار دهند و دوم اینکه در صورت افزایش شدید آلودگی هوا امکان بررسی منابع آلودگی، سریع تر خواهد بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: