به گزارش خبرنگار برنا از همدان، سردار سلمان امیری در نشست اعضای ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: هر چند محدودیت تردد در اماکن تفریحی و توریستی نظیر بلوار ار و گنجنامه تشدید شده است اما افراد با استفاده از راه های فرعی، وارد محدوده های ترافیکی می شوند.

وی اضافه کرد: تیم های پلیس در ۱۸ نقطه استان مستقر هستند و از یکم آذر سال گذشته خودروهای زیادی به علت شکستن طرح محدودیت شبانه، یا از استان های دارای وضعیت نارنجی و قرمز به همدان اعمال قانون شدند.

سردار امیری اظهار داشت: علاوه بر این بازدیدها و سرکشی از صنوف به منظور بررسی وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی تشدید و از یکم آذر سال گذشته تاکنون ۲۰ هزار بازدید صورت گرفته است که به حدود ۲۹ هزار نفر تذکر داده شده و برای یک هزار و ۱۴۸ واحد متخلف صورتجلسه، تنظم و ۸۷۲ واحد پلمب شدند.

فرماندار نهاوند نیز گفت: محدودیت های کرونایی در این شهرستان هفت روز جلوتر از سایر مناطق استان آغاز شد و در ۲۴ روز گذشته برای کاهش آمار کرونا به صورت جدی ورود کردیم.

مراد ناصری افزود: نهاوند سخت ترین هفته را در ۱۵ ماه گذشته پشت سر گذاشت اما در سه روز گذشته مبتلایان به کرونا در این شهرستان حدود ۲۰ درصد کاهش و سیر این بیماری نزولی است.

وی تاکید کرد: با همکاری پلیس راهور و مسدود کردن برخی مسیرها از ورود خودرهای غیربومی در حدود یکماه گذشته تاکنون جلوگیری شده است.

معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر نیز گفت: همراهی مردم و صنوف با ستاد کرونا شهرستان مطلوب است به گونه ای که شمار بیماران بستری در سه بیمارستان ملایر از ۳۵۰ به ۲۵۰ نفر کاهش یافته است.

«قدرت الله ولدی» اقزود: متوسط بیماران بستری و سرپایی مثبت از روزی ۱۰۰ نفر به نصف کاهش یافته همچنین بیشترین میزان جریمه خودروهای متخلف مربوط به شهرستان ملایر است

وی اضافه کرد: دستگاه اکسیژن‌ساز ۶۰۰ لیتری بیمارستان امام حسین(ع) با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان از منابع ستاد مقابله با کرونا و دانشگاه علوم پزشکی استان همدان نصب و بهره برداری شد با این وجود نیازمند نصب یک دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان غرضی ملایر هستیم.

فرماندار همدان اظهار داشت: با توجه به شرایط بحرانی پیش آمده ناشی از موج چهارم همه گیری ویروس کرونا و افزایش قابل توجه آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از آن در شهرستان همدان محدودیت هایی در نظر گرفته شد.

«محمدعلی محمدی» افزود: تیم هایی اقدام به شناسایی مراکز تجمع کرده و  پس از شناسایی اماکن تجمع از جمله شهر ماشین (خرید و فروش خودرو)، بازار روز، بازار پرنده فروشی، مکان های فروش لباس مستعمل و شب بازارها، نسبت به تعطیلی آنها اقدام شد.

وی اضافه کرد: مهمترین معضل شیوع کرونا در این شهرستان عادی انگاری عمومی است و تدوین و اجرای هر برنامه ای بدون همکاری مردم در رعایت شیوه نامه های بهداشتی نتیجه بخش نیست.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: