به گزارش خبرنگار برنا از همدان، لیدا رفعتی در جمع اصحاب رسانه، اظهار کرد: واحدهای متخلف شامل پنج سوپر مارکت و خواروبار فروشی، پنج نانوایی، ۲ رستوران و هشت مورد سایر اماکن و مراکز می شود که به علت بی اعتنایی به پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده تعطیل شدند

وی اضافه کرد: همچنین در یک هفته گذشته ۵۰۱ واحد اخطاریه دریافت کرده و به مرجع قضایی استان معرفی شدند که بیشترین آنها شامل ۱۴۸ واحد سوپر مارکت و خواروبار فروشی، ۶۹ نانوایی، ۲۰ رستوران و مابقی سایر اماکن بوده است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان اظهار داشت: ۳۵ هزار و ۴۱۲ مرکز خدماتی، صنایع، اماکن عمومی و تهیه، توزیع و طبخ موادغذایی در این استان موجود است که در یک هفته گذشته چهار هزار و ۵۰۹ بازرسی از این واحدها صورت گرفته است.

رفعتی افزود: میانگین رعایت پروتکل بهداشت فردی ۸۶ درصد بوده و کمترین میزان رعایت بهداشت فردی متعلق به پایانه های مسافربری شهری با ۷۱ درصد و مراکز شماره گذاری و معاینه فنی خودرو و جایگاه های سوخت استان با ۷۵ درصد است.

وی ادامه داد: میانگین استفاده از ماسک توسط شهروندان، مراجعان به اماکن عمومی و خدمات دهندگان ۸۰ درصد بوده است با این وجود در مراکز شماره گذاری و معاینه فنی خودرو  این آمار ۵۰ درصد، مراکز ورزشی ۶۴ درصد، کارگاه و صنایع کوچک زیر ۲۵ نیرو و  پایانه های مسافربری شهری ۷۱ درصد است.

مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی علوم پزشکی همدان درباره وضعیت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی نیز بیان کرد: میزان رعایت این مولفه ۸۱ درصد است و کمترین میزان توجه به این موضوع در مراکز شماره گذاری و معاینه فنی خودرو با ۲۵ درصد، مراکز ورزشی و پایانه های مسافربری شهری با ۵۷ درصد و آرامستان ۶۶ درصد است. 

رفعتی تاکید کرد: مجهر بودن اماکن عمومی به سیستم تهویه بسیار ضروری است و بررسی ها موید این است که از چهار هزار و ۵۰۹ واحد بازرسی شده در یک هفته گذشته سه هزار و ۶۸۵ واحد معادل ۸۲ درصد به تهویه هوا مجهز بودند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: