به گزارش خبرنگار برنا، آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی در آیین معارفه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان افزود: برخی از آسیب های اجتماعی را در استان شاهد هستیم و آمارها در برخی موارد زیبنده دارالمومنین همدان نیست.

وی اضافه کرد: وضعیت کنونی توجه جدی به مسایل و آسیب های اجتماعی را بیش از گذشته نمایان می کند بنابراین در گام نخست باید نسبت به شناسایی علل بروز آسیب و مبارزه با آن اقدام کرد.

امام جمعه شهر همدان گفت: شناخت دقیقی از علل زیربنایی بروز آسیب، شناخت و فهم دقیق مشکلات اجتماعی ضروری است و در این مسیر نیازمند یک آمایش هستیم.

آیت الله شعبانی موثقی افزود: مجموعه های متولی مسایل اجتماعی و فرهنگی باید با تعامل، هم افزایی و انسجام برای بررسی علل و عوامل بروز آسیب های اجتماعی تلاش کنند.

وی با گلایه مندی از تشکیل نشدن منظم جلسه شورای فرهنگ عمومی گفت: سند فرهنگی استان تدوین شده و می توان با تشکیل منظم جلسات این شورا، مشکلات و آسیب ها را طرح و برای رفع آن چاره جویی کرد.

امام جمعه همدان ادامه داد: سند فرهنگی متشکل از آسیب هایی است که از سوی دستگاه های اجرایی احصا شده و در تدوین این سند از توان ۱۲۰ نخبه علمی برای شناسایی مهمترین آسیب ها استفاده شده است.

آیت الله شعبانی موثقی افزود: برای پشتیبانی و موفقیت در فعالیت های فرهنگی می توان از ظرفیت سمن های زیادی که در عرصه های فرهنگی و اجتماعی فعال هستند، استفاده کرد.

وی در ادامه خواستار تعیین تکلیف مدیران استان شد و گفت: چنانچه مدیران کنونی دارای کارآمدی، تعهد و تخصص هستند شناسایی و ابقا شوند و اگر بنا به تغییر است سریع تر عمل شود.

آیت الله شعبانی موثقی افزود: در انتخاب مدیران باید مبتنی بر کارآمدی، تعهد و منطبق با سیاست های دولت پیش رفت همچنین در مدیریت های میانی از توان و تخصص جوانان استفاده کرد تا عرصه برای بروز و ظهور آنها فراهم شود.

وی اظهار داشت: در حوزه تامین امنیت قدردان تلاش تمامی نهادهای امنیت ساز بوده چراکه با تلاش این نهادها همدان به یکی از استان های پر امنیت تبدیل شده است.

امام جمعه همدان افزود: در زمینه سند فرهنگی و قرآنی درخواست می شود به مفاد آن عمل شود و این سند قرآنی به وضعیت سندی که سال ۹۶ تدوین و هیچیک از بندهای آن اجرایی نشد دچار نشود.

وی خواستار شنیدن درد و دل و مسایل سیاسی جوانان و تعامل و همفکری مسئولان فارغ از اختلاف های سیاسی برای حل مشکلات و توسعه، پیشرفت و آبادانی استان همدان شد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: