به گزارش خبرنگار برنا از همدان، محمد طاهری با اشاره به آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان همدان، گفت: با شناسایی ۱۳۴ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در استان همدان، مجموع بیماران بستری مثبت استان از ابتدای همه گیری ویروس کرونا به ۳۰ هزار و ۶۵۱ و بیماران سرپایی مثبت به ۹۸ هزار و ۴۸۹ نفر رسید.

وی افزود: همچنین با فوت ۲ بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در استان همدان از ابتدای همه گیری ویروس تاکنون به سه هزار و ۸۷ نفر رسید.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۶۲۲ نفر بود که ۸۲ نفر از مراجعان به بیمارستان ها در بخش عادی بستری شدند.

طاهری افزود: ۹ بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی.سی.یو مراکز درمانی استان بستری هستند و در مجموع وضعیت جسمی ۳۸ بیمار بستری در بیمارستان های استان وخیم گزارش شده است.

info corona new0826

وی درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد یک هزار و ۶۱۷ ، بهاریک هزار و ۵۴۸، تویسرکان یک هزار و ۵۶۲، رزن یک هزار و ۲۲۳، درگزین ۴۰۹، فامنین ۴۰۷ و کبودراهنگ یک هزار و ۵۲۰ نفر است.

وی افزود: همچنین تاکنون پنج هزار و ۷۲۵ نفر در ملایر، چهار هزار و ۱۰۱ نفر در نهاوند و ۱۱ هزار و ۸۷۷ نفر نیز در شهرستان همدان به ویروس کرونا مبتلا و بستری شده اند.

به گزارش برنا، از مجموع ۱۰ شهرستان استان همدان، "کبودرآهنگ و نهاوند" در وضعیت نارنجی و مابقی شهرستان ها در وضعیت زرد کرونایی هستند.

خبرنگار: حسین بحیرایی

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: