به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان گفت: هشت عنوان کارگاه‌ آموزشی با حضور مدرسان ایرانی و فرانسوی در جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان برگزار می شود.

مجید فروتن افزود: این کارگاه‌ها از 22 آذرماه آغاز می‌شود و تا روز جمعه 26 آذر ادامه خواهد داشت.

وی اظهار کرد: این کارگاه‌ها با حضور 3 مدرس از فرانسه و پنج تن مدرس از ایران در سالن‌های مختلف همدان برپا می‌شود.

وی ادامه داد: در این دوره از جشنواره محمد عاقبتی کارگاه «بازی سازی و قصه‌پردازی برای مخاطبان جوان» را برپا می‌کند.

وی با بیان اینکه این کارگاه در تمام روزهای جشنواره برگزار می‌شود افزود: کارگاه نامبرده هر روز در دو نوبت 9 صبح تا 12 ظهر و 14 تا 17 ویژه 20 شرکت‌کننده در سالن سینما کانون همدان برگزار می‌ گردد.

وی اضافه کرد: کارگاه 'حس، زبان، بدن' در بخش بین‌الملل و با حضور بئاتریس گارنیر از کشور فرانسه برپا می‌شود.

وی خاطرنشانکرد: این کارگاه ساعت 9 تا 12 روزهای دوشنبه و سه‌شنبه 22 و 23 آذر در پلاتو مجموعه کانون همدان برگزار می‌شود و مخاطبان این کارگاه بازیگران و علاقه‌مندان به بازیگری هستند و این کارگاه با حضور حداکثر 15 شرکت کننده برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: 'مثلث اجرا بازیگر ، عروسک، تماشاگر' عنوان کارگاهی است که با حضور مسیح گنجعلی و در تاریخ‌های دوشنبه و سه شنبه 22 و 23 آذر از ساعت 14 تا 17 پلاتو مجموعه کانون برگزار خواهد شد و حداکثر شرکت‌کنندگان در آن 15 نفر اعلام شده است.

وی با بیان اینکه 'مبانی کارگردانی و شیوه های اجرا' کارگاه دیگری است که با حضور حمیدرضا نعیمی از روز دوشنبه تا جمعه 22 تا 26 آذر در پلاتو تمرین آوینی همدان و از ساعت 14 تا 17 ویژه حداکثر 20 شرکت کننده برگزار می‌شود افزود: در ادامه کارگاه‌های جشنواره، 'آموزش و نمایش خلاق با نگاهی به آموزش‌های جبار باغچه‌بان' توسط مژگان وثوقی برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این کارگاه از روز سه شنبه 23 آذر به مدت سه روز ویژه مخاطبان 6 تا 11 سال از ساعت 14 تا 17 در کتابخانه کانون برپاست.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی همدان ادامه داد: 'ماسک و عروسک با نگاه اسطوره‌ای از تئوری تا ساخت' دیگر کارگاهی است که در بخش بین‌الملل و با حضور استاد فرانسوی کریستف تبولت برگزار می‌شود و این کارگاه روز چهارشنبه 24 آذر در دو نوبت از ساعت 9 تا 12 و 14 تا 17 در پلاتو مجموعه کانون و برای حداکثر 15 شرکت کننده برگزار می‌شود.

فروتن بیان کرد: 'از نمایش تا مهارت‌ها، چگونگی همراهی با کودک در مهارت‌های زندگی' دیگر کارگاهی است که روز پنجشنبه 25 آذر با حضور لاله مالمیر و در دو نوبت 9 تا 12 و 14 تا 17 در پلاتو مجموعه کانون برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: در آخرین روز جشنواره نیز کارگاه «تسهیلگر آموزشی با تکنینک‌های نمایش خلاق» با حضور جمال میرجعفری در دو نوبت 9 تا 12 و 14 تا 17 در پلاتو مجموعه کانون برگزار می‌شود و این کارگاه نیز ویژه مربیان آموزگاران است و با حضور حداکثر 15 شرکت‌کننده برگزار می‌شود.