به گزارش خبرگزاری برنا از همدان، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان اظهار داشت: از ابتدای سال آبی 98 تاکنون 607 میلیمتر بارش برف و باران در سطح استان همدان رخ داده که خوشبختانه وضعیت ذخایر آبی همدان با این بارش‌ها بهبود یافته است.

وی افزود: سال آبی جاری 607 میلی‌متر بارندگی در سطح استان همدان رخ داد که این رقم سال گذشته 389 میلی‌متر و در متوسط بلندمدت 345 میلی‌متر بوده و بارش‌های امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 56 درصد و نسبت به بلندمدت 76 درصد افزایش داشت.

ستوده با اعلام اینکه سد اکباتان همدان ذخیره خوبی را نسبت به سال گذشته داشته است، تصریح کرد: حجم سد اکباتان در حال حاضر به 26 میلیون و 150 هزار مترمکعب کاهش یافته و این در حالی است که سد اکباتان همدان در ابتدای سالجاری سرریز کرده بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با اعلام اینکه در حال حاضر ورودی سد سرابی تویسرکان صفر است، گفت: سد سرابی تویسرکان 7 میلیون و 820 هزار مترمکعب حجم ذخیره دارد که 85 درصد پر می باشد.

ستوده افزود: سد کلان ملایر نیز اکنون به میزان 43 میلیون و 20 هزار متر مکعب ذخیره آب دارد که در حال حاضر به میزان 96 درصد از حجم مخزن را تشکیل می دهد.

 وی ادامه داد: سد شنجور رزن نیز با حجم 4 میلیون 510 هزار متر مکعب، به میزان 87 درصد حجم آن پر شده است .

ستوده در پایان به سد نعمت آباد اسدآباد اشاره کرد و گفت: حجم ذخیره این سد در حال حاضر 3  میلیون متر مکعب است که 64 درصد از آن پر می باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: