به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ علی اشکانی، سرمربی سابق تیم‌ ملی کشتی فرنگی، درباره تصمیم جدید فدراسیون درخصوص گزینش ملی‌پوشان برای حضور در رقابت‌های ملی در گفتگو با خبرنگار برنا عنوان کرد: جلسه‌ای در فدراسیون داشتیم که طرح جدید را بررسی کردیم من وقتی صحبت‌های دبیر و سایر مدیران را شنیدم و طرح را مطالعه کردم کاملا به این نوع روش برای انتخاب ملی‌پوشان رای مثبت می‌دهم. اگر سال گذشته را مد نظر داشته باشیم متاسفانه در 10 وزن تعدادی کشتی گیر به اردوهای ملی و سپس برای حضور در مسابقات انتخاب شدند که هیچ برنامه مشخصی پشت این انتخاب‌ها نبود و حتی انتخابی هم برگزار نشد و هر کشتی گیر به روش متفاوت وارد تیم‌ ملی شد. الان برنامه ریزی شده که حتی نحوه انتخابی‌ها نیز به چه شکل باشد و قطعا این موضوع به رشد کشتی کمک خواهد کرد‌.

او درباره اعتراض سرمربی تیم‌ ملی کشتی آزاد نسبت به این طرح گفت: نظر خاصی ندارم، به هر حال کادر فنی تیم هم باید نظرات خود را داشته باشند اما طرحی که به ما ارائه شد کاملا قانونمند و خوب بود و حتی به شکلی نبود که حق و حقوق کادر فنی نیز از بین رفته باشد یعنی همچنان دست کادر فنی در نحوه انتخاب بازیکنان باز است.

اشکان با اشاره به تعویق المپیک گفت: تعویق المپیک برای ما که یک کشور جهان سومی هستیم و در فعالیت‌هایمان به سرعت عمل نمی‌کنیم اتفاق خوبی بود و امیدوارم نهایت استفاده را از این فرصت طلایی ببریم.

خبرنگار: فریبا جلیل‌خانی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: