به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ پس از قرعه کشی محله یک چهارم نهایی مسابقات جام حذفی مشخص شد تیم‌های شهرداری ماهشهر، تراکتور، نفت مسجدسلیمان و استقلال باید در خانه به ترتیب میزبان پرسپولیس، مس کرمان، شاهین شهرداری بوشهر و سپاهان باشند. البته هر سه دیدار اول برگزار شد و پرسپولیس با نتیجه دو بر صفر شهرداری ماهشهر را در خانه‌اش شکست داد. مس کرمان در تبریز 4 بر یک به تراکتور باخت و نفت مسجدسلیمان نیز در خانه، شاهین شهرداری بوشهر را سه بر دو مغلوب کرد.

اما دیدار تیم‌های استقلال و سپاهان که قرار بود دوم دی ماه در ورزشگاه آزادی برگزار شود به دلیل حضور بازیکنان استقلال و سپاهان در اردوی تیم امید، به تاریخ دیگری موکول شد. حالا و با توجه به صحبت های رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ قرار است این دیدار پس از شروع دوباره مسابقات فوتبال برگزار شود. اینکه آیا استقلال در خانه باز هم می تواند میزبان تیم سپاهان باشد جای بحث است. قطعا می دانیم تهران در میان شهرهای کشورمان همچنان دارای وضعیت قرمز از نظر ابتلا و انتقال بیماری کرونا است، از این رو باید دید تا زمانی که سازمان لیگ اجازه برگزاری مسابقه در تهران را صادر می کند. آیا وضعیت تهران از حالت قرمز تغییری خواهد کرد یا نه! اما اگر این اتفاق رخ ندهد استقلال قطعاً فرصت مغتنم برگزاری بازی در استادیوم خانگی اش را از دست خواهد داد و در آن صورت باید با معرفی شهر ثالث، دیدارش را در جایی غیر از تهران میزبانی کند که این می تواند به سود سپاهانی ها باشد.

گرچه اگر استقلال بتواند در تهران هم میزبان سپاهان باشد با توجه به برگزاری مسابقات بدون تماشاگر از همراه داشتن طرفداران خود محروم است. آنچه مسلم است اینکه شرایط در مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام حذفی برای استقلال چندان مطلوب به نظر نمی رسد. باید دید تا زمانی که برنامه جدید جام حذفی اعلام می‌شود چه تاریخی برای میزبانی استقلال و سپاهان تعیین خواهد شد. شاید تا آن زمان تهران به وضعیت سفید رسیده باشد که با توجه به شیب ملایم رو به بالای افزایش بیماران مبتلا به کرونا در پایتخت، این موضوع چندان محتمل به نظر نمی‌رسد. 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: