به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مهین فرهادی زاد بیان کرد: طرح جام نشاط و تندرستی به عنوان دومین طرح ملی وزارت ورزش و جوانان با هدف ترویج فرهنگ ورزش و فعالیت بدنی در میان دختران و زنان در حال پیگیری است.

او با بیان این مطلب که با اجرای این طرح در سه سال اخیر ارتقای تندرستی و نشاط جامعه زنان را هدف قرار گرفته است، توضیح داد: جام نشاط و تندرستی در ادامه مشارکت همه جانبه زنان به صورت تیم منتخب بستگان و فامیل ها اجرایی شده که در سطح شهرستان، استان و کشور به صورت رسمی در حال برگزاری است.

معاون وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: در این طرح ملی زنان و دختران بدون واسطه، برنامه تمرینات ورزشی روزانه خود را با علم به چگونگی تاثیر بر اندام‌‌های بدن به ساده‌‌ترین شیوه از تارنمای رسمی وزارت ورزش و جوانان دریافت می کنند.

وی همچنین گفت: هدف اصلی طرح ارایه اطلاعات و برنامه‌های ورزشی به مخاطبان برای ایجاد عادت ورزش کردن در زندگی روزانه و جلوگیری از فقر حرکتی و ناهنجاری های جسمانی و روانی است.

فرهادی زاد این نکته را مورد توجه قرار داد که افزایش دانش و آگاهی حرکتی، ایجاد نشاط  از طریق ورزش، اصلاح سبک زندگی با ایجاد فرهنگ حضور در فعالیت‌های ورزشی، نهادینه سازی ورزش در خانواده و زندگی فردی ارتقاء سطح سلامت جسمانی-روانی و اجتماعی خانواده در زمره اهداف‌های دومین طرح ملی ورزش در سطح کشور است.

او افزود: در این طرح ۶ شاخص آمادگی جسمانی مرتبط با تندرستی  شامل (هماهنگی، تعادل، قدرت عضلانی، استقامت عضلانی، استقامت قلبی و عروقی، انعطاف پذیری) در ۵۲ برنامه هفتگی و از طریق بارگذاری تمرینات در تارنمای وزارت ورزش و جوانان «الو ورزش» در اختیار علاقه‌مندان قرار می دهد.

معاون توسعه ورزش بانوان  تصریح کرد: این طرح از سال ۹۶ در کشور به اجرا درآمده است که در مرحله نهایی طرح که به شکل جشنواره ملی برگزار  شده است، ۲۶ هزار و ۹۱۴ نفر در سال ٩٦ و ۱۴ هزار و ۱۴۶ نفر در سال ٩٧ و ۱۳هزار و ۴۸۲ نفر در سال ٩٨ مشارکت داشته اند. 

وی افزود: معاونت ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان مجری این طرح است و با رویکرد ارتقاط سطح سلامت جسمانی، روانی، اجتماعی جامعه و ایجاد نشاط و شادابی از طریق ورزش به صورت استانی، منطقه ای و کشوری برگزار می شود.

مهین فرهادی زاد از این طرح به عنوان  یکی از کاربردی ترین طرح های ورزشی نام برد که جامعه مخاطب می تواند در خانه خود، به راحتی تمرینات ورزشی اش را پیگیری کند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: