بهتاش فریبا، مربی و سرپرست اسبق استقلال، در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا اظهار داشت: کاملا قابل پیش بینی بود که بازی استقلال و فولاد از کیفیت فنی بالایی برخوردار نباشد. علاوه بر این بعد از چند‌ماه قرنطینه و برگزاری نامرتب تمرینات باید منتظر مصدومیت بازیکنان هم باشیم که این موضوع اتفاق تلخی برای باشگاه‌هاست.

وی افزود: به اعتقاد من فولاد برای برد در این دیدار 3 کار مهم انجام داد. یکی پرس در وسط زمین و کنترل خط هافبک استقلال که باعث شد مهاجمان استقلال چندان در موقعیت گل قرار نگیرند. دوم اینکه شاگردان نکونام کناره‌های استقلال را بسته بودند و همه توپ‌های سمت چپ استقلال توسط مدافعان فولاد دفع می‌شد‌. مورد سوم باتوجه به اینکه در سیستم فعلی استقلال که همان سیستمی بود که توسط استراماچونی هم اجرا می‌شد، خط دفاع نقاط کور زیادی دارد، فولاد هم برای پشت مدافعان استقلال برنامه‌ریزی کرده بود.

فریبا با بیان اینکه دلیل اخراج کریمی را هیچ‌کس متوجه نشد، ادامه داد: واقعا هیچ‌کس نفهمید چرا علی کریمی، که پیراهنش توسط بازیکن حریف کشیده شد، باید اخراج شود! کریمی بازیکنی است که شخصیت و اخلاقش به فوتبالش می‌چربد و همه می‌دانند او اهل تمارض و دروغ نیست. تا زمانی که کریمی در زمین بود وضع استقلال خوب بود اما‌ متاسفانه اخراج او و بعد هم اخراج فرهاد مجیدی ضربه بزرگی به استقلال وارد کرد.

سرپرست اسبق استقلال خاطرنشان کرد: همه ما می‌دانیم که داوران باید قوانین را برای تیم‌ها اجرا کنند‌ اما رفتار و مدل سوت زدن و خندیدن آقای سیدعلی از آن دست رفتارهایی است که فوتبالیست‌ها را عصبی می‌کند. مدل داوری ایشان حتی بازیکنان فولاد را هم عصبی کرده بود چون وقتی خطا می‌گیرد یا به بازیکنی کارت می‌دهد با خنده‌ای تمسخرآمیز با او برخورد می‌کند که این مدل رفتار باعث عصبانیت بازیکنان می‌شود.

فریبا در واکنش به ادعای فرهاد مجیدی مبنی براینکه افرادی قبل از بازی برای او پیام‌های تهدیدآمیز فرستادند، گفت: اطلاعی راجع به این موضوع ندارم و خود فرهاد‌ باید در این باره صحبت کند.

وی در‌ پایان گفت: متاسفانه همان اندک امیدی هم که برای کسب قهرمانی وجود داشت از دست رفت و استقلال باید تمرکزش را روی کسب سهمیه بگذارد. فکر می‌کنم صحبت درباره عملکرد فرهاد مجیدی زود است و باشگاه استقلال باید بیشتر از اینها به او فرصت بدهد تا توانایی‌هایش را عرضه کند. 3

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: