به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، احسان حدادی در گفت‌گو با سایت فدراسیون دوومیدانی اظهار داشت: تعویق المپیک برای ورزشکاران حرفه‌ای اتفاق بسیار بدی بود. به هر حال کرونا در تمام دنیا موجب مشکلات و ضررهای فراوانی شد اما برای ورزشکاران حرفه‌ای که چهار سال را برای یک روز مشخص بدون وقفه و با هدف تلاش کردند بسیار سخت است.

وی افرود: برخی ورزشکاران در حساس‌ترین سن ورزشی خود به سر می‌برند و برگزاری به موقع المپیک 2020 توکیو می‌توانست برای آنان سرنوشت ساز باشد، من نیز در همین گروه حساس هستم. البته این تعویق برای ورزشکاران آسیب دیده و یا کسانی که به نحوی از رسیدن به حدنصاب المپیک جا مانده‌اند نقطه عطفی خواهد بود.

امید اول مدال المپیک دوومیدانی در خصوص روند تمرینی اردو در جزیره کیش توضیح داد: اردوی خوبی را پشت سر گذاشتم. هرچند که پس از ابتلا به ویروس کرونا از نظر آمادگی ریوی و تنظیم ضربان قلب هنوز به طور کامل ریکاوری نشده‌ام و نتوانستم تمرینات هوازی پرفشاری داشته باشم و تمرینات سبکی را پشت سرگذاشتم. اما خداراشکر در حال حاضر وضعیت مطلوبی دارم و فعلا ادامه تمرینات را در تهران پیگیری خواهم کرد و امیدوارم در چند ماهه پیشرو بتوانم تمرینات بهتری را دنبال کنم. به هرحال میدان مهم المپیک دیر یا زود در پیش است و از وزارت ورزش و کمیته المپیک انتظار داریم ورزشکاران حرفه‌ای را در تمامی رشته‌ها رها نکنند.

وی عنوان کرد: بهتر است اردوها با رعایت نکات بهداشتی آغاز شده و روند تمرین حرفه‌ای با همان شدت ادامه پیدا کند تا ورزشکاران بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند. مهم ترین نکته‌ایی که موجب پس رفت و افول عملکرد یک ورزشکار خواهد شد نداشتن اردو و برنامه ریزی است. با توجه به شرایط فعلی ورزشکاران باید نوع و روش تمرینات را تغییر دهند تا به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنند.

حدادی ضمن استقبال از طرح سامانه ملی گفت: این سامانه که به ایجاد شناسنامه برای ورزشکاران کمک شایانی خواهد کرد یکی از اتفاقات خوبی بود که در سال جاری به سرانجام رسید و هر فردی از خارج از فدراسیون می تواند سوابق ورزشی ورزشکاران را رویت کند. چرا که در فضای مجازی هر فردی به راحتی  خود را یک ورزشکار حرفه‌ای معرفی می‌کند اما با راه اندازی این سامانه قهرمانان به راحتی قابل شناسایی هستند. من نیز اولین فردی هستم که در این سامانه ثبت نام خواهد کرد.

قهرمان چهار دوره بازی‌های آسیایی اظهار داشت: در حال حاضر فدراسیون وضعیت خوبی دارد و در آرامش کامل به سر می‌برد. درست است که به دلیل شیوع ویروس کرونا اردوها معلق است اما مسئولین فدراسیون با ورزشکاران در تماس هستند، حرفه‌ای آن‌ها را شنیده و درخواست‌ها و برنامه‌های ورزشکاران را در شورای فنی مورد ارزیابی قرار می‌دهند. ورزشکاران حرفه‌ای وقتی متوجه شوند کسی خواسته‌هایش را شنیده و برای آن‌ها ارزش و احترام قائل می‌شود قطعا با انگیزه بهتر تمرینات را پیگیری خواهند کرد. در چند سال اخیر فدراسیون را با این آرامش و ثبات ندیده بودم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: