به گزارش برنا، علیرضا مرزبان در نشست خبری پیش از دیدار مقابل پرسپولیس اظهار داشت: منتظر یک بازی خیلی خوب از دو تیم مطرح ایران هستیم. تیم‌هایی که در گذشته هم بازی‌های زیبا و حساسی داشتند و امیدوارم بازی تماشاگرپسندی ارائه کنیم. هر دو تیم نیاز به پیروزی دارند و انتظار می‌رود با انگیزه قوی وارد زمین شوند.  تیم ما حرکت خوبی را شروع کرده و به توازن تاکتیکی رسیده‌ایم و بازیکنان ما با شخصیت بالا و اتحاد، درپی موفقیت هستند.

او تقابل این دو تیم را همواره جذاب دانست و گفت: سپاهان و پرسپولیس تقابل‌های زیبایی داشته‌اند و برای فوتبال ایران مناسب است که این تیم‌ها کیفیت فنی خوبی داشته و مدعی قهرمانی باشند. این دیدار، ال‌کلاسیکوی فوتبال ایران است که هدفمندی خاصی دارد.

مرزبان در خصوص نبود تماشاگران گفت: ای کاش تماشاگران بودند چون حس فوتبال با تماشاگران است. مساله مهم این است که باید یاد بگیریم به رقیب احترام بگذاریم و اخلاق را رعایت کنیم. رقابت ورزشی وجود دارد اما هیچگاه نباید انسانیت را از دست بدهیم. هر تیمی از شرایط خودش دفاع می‌کند و سعی دارد برنده از زمین بیرون بیاید اما موفقیت و قهرمان شدن باید همراه با اخلاق باشد.

اودر خصوص غیبت مهدی کیانی توضیح داد: کیانی اعلام کرد که مشکل همسترینگ دارد و اکنون تحت درمان است. او سال‌ها در فوتبال ایران زحمت کشیده و بازیکن با ارزشی است و امیدوارم سریعتر سلامتی خود را به دست آورد.

مرزبان در خصوص ارتباط همکاری با محرم نویدکیا سرمربی سپاهان، عنوان کرد: او فوتبالیست باکلاسی بود که در اروپا بازی کرده و درک حرفه‌ای از فوتبال دارد. او می‌داند چه می‌خواهد و ما مسوول اجرای خواسته‌هایش هستیم. نویدکیا حرف اول را می‌زند، اما مهم رابطه خوبی است که با هم داریم.

او در خصوص اینکه اعلام کرده در صورت قهرمانی سپاهان، پیاده به اصفهان خواهد رفت، عنوان کرد: این قول برای چند سال قبل است که دو هوادار سپاهان از دست رفتند اما امسال هم قهرمان شویم از تهران پیاده به اصفهان می‌روم.

مربی سپاهان در پاسخ به این سوال که تقابل با پرسپولیس چقدر به سود سپاهان است؟ اظهار داشت: هر دو تیم به این برد احتیاج دارند. احساس این را ندارم که بازیکنان پرسپولیس بخواهند دیدار با ما را از دست بدهند تا به شهرآورد برسند. برای هوداران سپاهان و پرسپولیس موفقیت در ال‌کلاسیکوی ایران دارای اهمیت زیادی است.

او در پایان به انتقاداتی که علیه یحیی گل‌محمدی می‌شود اشاره کرد و گفت: گل‌محمدی از بهترین مربیان ایران است و حاشیه‌ای که برای او با دو تساوی ایجاد می‌کنند، خوب نیست. بازیکنان بزرگی این تیم را ترک کرده‌اند و ۵۰ درصد نفراتی که خیلی خوب به تیم کمک می‌کردند، جدا شده‌اند. بی انصافی است که یحیی و تیمش را زیر سوال ببریم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: