به گزارش برنا؛ پس از 4 تساوی متوالی حالا شاگردان یحیی گل محمدی مصمم هستند طلسم بدبیاری های خود را شکسته و موفق شوند برد ارزشمندی را در کارنامه خود به ثبت برسانند.

پرسپولیس که نمایش ویژه ای را در دربی از خود ارائه داد حالا می خواهد برای جا نماندن از کورس مدعیان قهرمانی فولاد را از پیش روی خود بردارد و با دشت هر 3 امتیاز این دیدار، جایگاه خود را در جدول رده بندی بهبود ببخشد.

اگرچه گل دقیقه پایانی دیدار برابر استقلال باعث شد پرسپولیس از رسیدن به 3 امتیاز و پیروزی در آن بازی محروم بماند اما نمایش ویژه شاگردان گل محمدی در آن دیدار پرسپولیسی ها را امیدوار کرد تا در ادامه فصل نتایج بهتری را کسب کرده و برای دفاع از عنوان قهرمانی های سال های اخیرش، استارت ویژه ای را داشته باشد.

پرسپولیس تا قبل از بازی برابر فولاد، از 8 بازی قبلی خود صاحب 12 امتیاز شده و با این امتیازات در رده دهم جدول رده بندی قرار گرفته و با توجه به بازی های معوقه اش امیدوار است خیلی زود جایگاه ثابتی را در جمع بالانشینان جدول رده بندی به دست آورد. این در حالی است که فولاد با جواد نکونام در این فصل و پس از پشت سرگذاشتن 10 بازی خود با 15 امتیاز در رده هفتم قرار دارد و نمی خواهد از بازی سختی که در تهران برابر پرسپولیس در پیش روی دارد، دست خالی به اهواز بازگردد.

پرسپولیس در تلاش است ناکامی 50 روزه اش د لیگ برتر را پایان دهد. آخرین برد تیم گل محمدی به 50 روز قبل بر می گردد، دیداری که سرخ های تهرانی موفق شدند با 3 گل برابر شهرخودرو به برتری رسیده و در ادامه خود را برای فینال لیگ قهرمانان آسیا آماده کنند. این در حالی بود که پس از شکست در برابر اولسان، پرسپولیس برابر نساجی، ذوب آهن، سپاهان و استقلال به تساوی رضایت داد تا حالا برای دیدار مقابل قرمزهای اهوازی آماده شود و پس از 50 روز طعم شیرین پیروزی را بچشد.

نتایج قرمزهای اهوازی نشان می دهد این تیم در دیدارهای خارج از خانه اش نتوانسته نتایج خوبی را کسب کند. فولاد در لیگ بیستم تاکنون 5 بار خارج از خارجه به میدان رفته که حاصل این دیدارها، 4 تساوی و یک شکست بوده و تا به امروز در بازی خارج از خانه اش موفق به پیروزی نشده است تا مشخص شود نکونام و شاگردانش در بازی های خانگی موفق تر از دیدارهای خارج از خانه خود عمل کرده اند. این در حالی است که پرسپولیس در 4 بازی خانگی این فصل خود تا به امروز 2 پیروزی و 2 تساوی کسب کرده و دربازی امروز به دنبال هت تریک در پیروزی در بازی های خانگی اش است.

از جمله اتفاقات ویژه بازی امروز پرسپولیس و فولاد می توان به تقابل پرسپولیسی های این 2 تیم در این دیدار اشاره کرد. در حالی که در پرسپولیس نفراتی چون یحیی گل محمدی و حامد لک سابقه بازی در فولاد را در کارنامه خود دارند در آن سوی میدان از کادر فنی فولاد نفراتی چون حسین کعبی، مهدی هاشمی نسب و محمد علوی سابقه حضور در پرسپولیس را دارند. این در حالی است که از جمع بازیکنان حال حاضر فولاد بازیکنانی مثل ساسان انصاری، وحید حیدریه و فرشاد احمدزاده بازیکنان سال های نه چندان دور پرسپولیس محسوب می شوند که می توان تقابل آنها برابر قرمزهای پایتخت را جذاب و تماشایی عنوان کرد.

نگاه کارشناس

محمد پنجعلی: روزهای بهتری در انتظار پرسپولیس است/ تیم گل‌محمدی می‌تواند فولاد را شکست دهد

پیشکسوت پرسپولیس از بازی این تیم برابر فولاد به عنوان بازی تماشایی و جذابی یاد کرد.

محمد پنجعلی در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا با اشاره به شرایط حال حاضر پرسپولیس در آستانه بازی برابر فولاد اظهار داشت: پرسپولیس با شرایط فنی خوبی برای این دیدار آماده می شود و من فکر می کنم همه چیز آماده است تا تیم گل محمدی به پیروزی خانگی در این بازی دست پیدا کند.

او تاکید کرد: در دربی همه دیدند که پرسپولیسی ها فوق العاده کار کردند و مستحق پیروزی پر گلی در برابر استقلال بودند که این اتفاق رخ نداد اما عملکرد و نمایش پرسپولیس در این دیدار نشان داد که روزهای بهتری در انتظار پرسپولیس است.

پنجعلی گفت: فولاد هم تیم خوبی است و نشان داده که معمولا در بازی های خود به دنبال کسب پیروزی است و اگر این رویه را در بازی برابر پرسپولیس ادامه دهد و برای حداقل امتیاز و بازی بسته روبروی تیم گل محمدی قرار نگیرد، من پیش بینی می کنم تقابل این تیم برابر پرسپولیس دیدار جذاب و تماشایی از کار در آید.

کاپیتان سال های دور پرسپولیس گفت: پرسپولیس شایستگی های زیادی دارد و امیدوارم بدشانسی های این تیم مقابل فولاد به پایان برسد و بچه ها پیروزی شیرینی را برای هواداران رقم بزنند. 4

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: