به گزارش برنا، یگانه غریب گشته، قهرمان یزدی وزن 55 کیلوگرم رقابت های آلیش قهرمانی کشور در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب عنوان کرد: حدود 3 سال بود که از کشتی آلیش و تمرینات دور بودم.

او ادامه داد: وقتی اعلام شد اردوهای تیم ملی آلیش برگزار می شود و رقابت های قهرمانی کشور نیز در صورت فراهم شدن شرایط به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزار می شود، تمرینات خود را آغاز کردم.

غریب گشته تصریح کرد: در شهرهای مختلف از جمله مازندران، شیراز و اراک تمرین کردم و با توجه به سابقه خوبی که در کشتی آلیش داشتم مسئولان کشتی یزد از من درخواست کردم تا به عنوان کشتی گیر در رقابت های قهرمانی کشور حضور یابم.

او ادامه داد: صد در صد فکر نمی کردم که این مسابقات برگزار شود اما امید به برگزاری آن داشتم و برای همین نیز وزن خود را کم کردم و با انجام تمرینات سعی کردم تا سر وزن بمانم تا بتوانم در مسابقات حاضر شوم.

این کشتی گیر یزدی در مورد سطح برگزاری مسابقات گفت: رقابت ها سطح خوبی داشت و نسبت به سال های گذشته پایین تر نبود و همه کشتی گیران با آمادگی خوبی در این رقابت ها گام گذاشته بودند.

او ادامه داد: البته از اینکه مسابقات در خانه کشتی شهید ابراهیم هادی برگزار شد نیز رضایت دارم چراکه محل اسکان و برگزاری مسابقات ایده آل بود.

غریب گشته در مورد شرایط خود در مسابقات گفت: من آماده بودم و قصد داشتم که بدون هیچ حرف و حدیثی بعنوان قهرمانی برسم البته داوری ها نیز بدون مشکل برگزار و عدالت رعایت شد.

او در مورد نگاه فدراسیون به کشتی بانوان اظهار داشت: به نظرم خانم درخشانی و میرزایی کارها را به خوبی پیش می برند و برگزاری این مسابقات نیز نشان دهنده حرکت در کشتی بانوان است.

دارنده مدال برنز آلیش جهان اظهار داشت: خیلی ها به من می گفتند مسابقات برگزار نمی شود اما من علاقه زیادی به کشتی آلیش دارم و اولویت من این رشته است، پس از کسب عنوان قهرمانی کشور، ابتدا به دنبال قهرمانی در آسیا و پس از آن نیز به دنبال مدال طلای جهان هستم.

او در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم که اردوی تیم ملی آلیش بانوان هرچه زودتر آغاز شود تا ما نیز بتوانیم آمادگی خود را هرچه بیشتر کنیم و در رقابت های پیش رو برای کشورمان افتخارآفرین باشیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: