به گزارش برنا؛ در جریان هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، دو تیم استقلال و پیکان به مصاف هم رفتند که این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید تا امتیازات در ورزشگاه آزادی تقسیم شود. بازی در ابتدا بیشتر در میانه میدان در جریان بود. استقلال در آغاز کار و پیکان چند موقعیت را برای خود خلق کردند اما این فرصت‌ها نتوانست نتیجه بازی را در اوایل کار تغییر دهد. بازی تا اواسط نیمه اول، موقعیت خاصی نداشت و دو تیم سعی داشتند روی دروازه‌های یکدیگر فرصت‌هایی را به وجود بیاورند اما تلاش‌های دو تیم راه به جایی نبرد.

داریوش شجاعیان در دقیقه 29 شوتی روانه دوازه حریف کرد که این ضربه با واکنش دروازه‌بان همراه شد. لحظاتی بعد شیخ دیاباته به علت درگیری با بازیکن تیم پیکان از داور کارت زرد دریافت کرد. در دقیقه 30، فرشید اسماعیلی روی ارسال هرویه میلیچ از نقطه کرنر فرصتی برای خود به وجود آورد اما ضربه سر این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت. در ادامه بازی شکل آرام‌تری به خود گرفت و دو تیم در میانه میدان یکدیگر را محک زدند اما نتوانستند فرصت ویژه‌ای برای خود خلق کنند تا بازی با تساوی بدون گل پیش برود. شیخ دیاباته در دقیقه 45 بازی در محوطه جریمه حریف فرصت خوبی برای گلزنی داشت اما ضربه این بازیکن با واکنش مدافع تیم پیکان همراه شد. در پایان تلاش دو تیم برای زدن گل برتری در نیمه اول ثمری نداشت تا این بازی در نیمه اول با تساوی بدون گل به پایان برسد.

411

در شروع نیمه دوم فرهاد مجیدی دست به یک تعویض هجومی زد و مهدی قایدی را به جای متین کریم زاده به زمین فرستاد و خیلی زود تیمش می‌توانست دروازه حریف را باز کند اما دیاباته در دقیقه 47 موقعیت تک به تک را از دست داد و دروازه بان پیکان توپ او را به کرنر فرستاد. استقلال که برای رسیدن به گل بی تابی می‌کرد تا دقیقه 80 از راه‌های مختلف تلاش کرد خودش را به دروازه حریف نزدیک کند اما تلاش مضاعف مدافعان حریف این اجازه را به شاگردان فرهاد مجیدی نداد تا به گل برسند.

آرمان رمضانی بازیکن نیم فصل اول پرسپولیس که به استقلال پیوسته به جای شیخ دیاباته وارد زمین شد تا نخستین بازی خود را با پیراهن این تیم انجام دهد. کادر فنی پیکان در ثانیه‌های پایانی تمام تدابیرش را به کار گرفت تا نتیجه تساوی را حفظ کند. در مقابل استقلال هم تلاش زیادی کرد تا فرصت طلایی نزدیک شدن به صدر را از دست ندهد و از تساوی پرسپولیس نهایت استفاده را ببرد اما این دیدار با تساوی به پایان رسید تا استقلال 34 امتیازی شود و در رده سوم باقی بماند. پیکان هم 25 امتیازی شد و در رده نهم ایستاد.

داور: رضا کرمانشاهی

کمک‌ها: آرمان اسعدی - مهدی عالیقدر 

ترکیب استقلال: محمدرشید مظاهری، محمدحسین مرادمند، سیاوش یزدانی، مسعود ریگی، شیخ دیاباته (83- آرمان رمضانی)، فرشید اسماعیلی، داریوش شجاعیان (87- آرش رضاوند)، وریا غفوری، متین کریم‌زاده (46- مهدی قایدی)، هروویه میلیچ و ارسلان مطهری (68- سبحان خاقانی).

سرمربی: فرهاد مجیدی

ترکیب پیکان: علیرضا رضایی، امیرحسین جدی، آرش قادری، نادر محمدی، محمد خدابنده‌لو (82- اسماعیل بابابی)، حسین پورامینی (89- امیرحسین جولانی)، آرمان قاسمی، محمدامین درویشی، علی قربان‌خانی (90-علی عبدالله‌زاده)، سامان فلاح و رضا جبیره (61- امیر روستایی).

سرمربی: مهدی تارتار

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: