به گزارش برنا؛ رافائل سانتونخا، رییس فدراسیون جهانی بدنسازی امروز با حضور در وزارت ورزش و جوانان با دکتر مسعود سلطانی‌فر دیدار و گفت و گو کرد.

وزیر ورزش و جوانان در این دیدار ضمن خوشامدگویی به رییس فدراسیون جهانی بدنسازی به جمعیت بالای علاقمند و تعداد باشگاه‌های فعال این رشته در ایران اشاره کرد.

وزیر ورزش و جوانان با بیان مطالبی درخصوص برگزاری اولین دوره مسابقات فیتنس قهرمانی کشور و حضور رییس فدراسیون جهانی در ایران تصریح کرد: امیدوارم این مسابقات بتواند در بهترین سطح کمی و کیفی برگزار شود.

او خطاب به رییس فدراسیون جهانی بدنسازی گفت: ایران این آمادگی را دارد که میزبانی مسابقات مختلف پرورش اندام و بدنسازی را داشته باشد.

دکتر سلطانی فر با تاکید بر اینکه اولویت اول ما در این رشته سلامت ورزشکاران است، اظهار داشت: باید اماکن ورزشی مربوط به رشته بدنسازی و پرورش اندام پاک و عاری از هرگونه داروهای نیروزای جعلی باشد چرا که حفظ سلامتی ورزشکاران بسیار مهم است.

رییس فدراسیون جهانی بدنسازی در این دیدار ضمن تشکر از حمایت‌های دکتر سلطانی‌فر از این رشته، سخنان وزیر ورزش و جوانان ایران در توسعه باشگاه های ورزشی بدنسازی عاری از هرگونه داروی انرژی زا را مورد توجه قرار داد.

او گفت: باید ضمن آگاه سازی علاقمندان به این رشته، مسیر مشخص فعالیت های ورزشی در بدنسازی و پرورش اندام به لحاظ علمی و تخصصی تبیین شود.

رافائل سانتونخا با بیان اینکه روابط خوبی بین فدراسیون ایران و فدراسیون جهانی وجود دارد، یادآور شد: تعامل گسترده مسئولان ایرانی در این رشته با فدراسیون جهانی به رشد آن در جهان کمک های بسیاری کرده است.

او توضیحاتی را درخصوص فعالیت های رشته بدنسازی در جهان ارائه کرد و گفت: مجموعا 202 فدراسیون در دنیا فعال هستند که فدراسیون ایران یکی از تاثیر گذارترین فدراسیون ها در بسط و توسعه این رشته در دنیا است. بی تردید حمایت های جنابعالی به عنوان عالی ترین مقام ورزش ایران در توسعه بدنسازی و پرورش اندام نقش به سزایی داشته است که من شخصا از شما تقدیر می کنم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: