حسن پروانه، پیشکسوت هندبال درباره کسب میزبانی مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا در گفت‌وگو با خبرنگار برنا اظهار کرد: متاسفانه چندی پیش به دلیل شرایطی که پیش آمد میزبانی مسابقات مهمی چون رقابت های جوانان آسیا از ایران گرفته شد اما اینکه پس از آن باز هم رایزنی و نامه نگاری ها ادامه پیدا کرد و در نهایت میزبانی رویداد مهمتری چون قهرمانی مردان آسیا به ایران داده شود جای خوشحالی دارد. قطعا این اتفاق و حضور تیم های آسیایی می تواند هم از نظر سیاسی، اجتماعی و هم از نظر ورزشی برای کشورمان منشا خیر باشد.

او با اشاره به سالن میزبان این مسابقات توضیح داد: از دیدگاه من بهترین استان برای میزبانی از تیم های آسیایی تهران است چرا که هم از سالن خوبی داریم و از نظر هتل و سایر امکانات مانند رعایت شیوه نامه های بهداشتی و ... وضعیت مطلوب تری را در جریان مسابقات لیگ شاهد بودیم اما اگر طبیعتا بخواهند این میزبانی را به استانی دیگری بدهند باید شیراز در اولویت باشد چون برای میزبانی مسابقات قهرمانی جوانان آسیا خیلی زحمت کشیدند. با این حال شهرهایی مانند تبریز، اصفهان و مشهد هم پتانسیل گرفتن میزبانی را دارند.

پروانه درخصوص انتخاب مربی تیم ملی گفت: با توجه به شرایطی که کرونا به وجود آورده و الان هم که وضعیت کاملا قرمز است، هم دست فدراسیون بسته است و هم دست مربی که بخواهد به ایران بیاید اما تا جایی که اطلاع دارم فدراسیون در حال رایرنی با چند گزینه است تا بتواند مربی خوبی را در اختیار بگیرد. مربی های خارجی با قیمت دلاری که الان در ایران است هزینه زیادی را به فدراسیون متحمل کرده اند بنابراین به نظرم مربی که انتخاب می شود در همه رده های سنی به کار گرفته شود. به هر جهت مربی که ماهیانه 50 هزار دلار یا یورو بخواهد دریافت کند نباید در هتل بیکار بماند.

پروانه در پایان خاطرنشان کرد: نظر خودم این است که با این میزبانی می‌توانیم اتفاقات خوبی را برای هندبال رقم بزنیم. به ویژه که 5 میلیارد هم اعتبار مستقیم در بودجه امسال کشور به صورت مجزا از بودجه وزارت ورزش برای هندبال در نظر گرفته شده که می تواند به نفع جامعه هندبال باشد. 3/5

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: