به گزارش برنا؛ تیم‌های فوتبال پرسپولیس ایران و الوحده امارات از ساعت 19 به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه یک بر صفر به سود الوحده به پایان رسید تا نخستین شکست شاگردان یحیی گل محمدی در لیگ قهرمانان آسیا به ثبت برسد.

الوحده برای اینکه صعودش را از این گروه تا حدی قطعی کند بازی را تهاجمی شروع کرد و بازیکنان این تیم با پرس زیاد به خط دفاعی و هافبک پرسپولیس فشار آوردند. این فشار زیاد بازیکنان الوحده در دقیقه 6 باعث شد مدافعان و هافبک‌های پرسپولیس اشتباه کنند و اجازه دهند تیم ماتائو از بین آن‌ها عبور و با یک شوت محکم از زاویه بسته برای تیمش گلزنی کند. بعد از این گل بازیکنان پرسپولیس سعی کردند با پاسکاری‌های زیاد حریف را به اشتباه بیندازند و چند موقعیت نصفه و نیمه هم به دست آوردند اما به گل نرسیدند. بازیکنان الوحده بعد از اینکه فشار پرسپولیسی‌ها را کنترل کردند دوباره برای رسیدن به گل دوم تلاش کردند اما موفق نبودند، هرچند توانستند بازی را دوباره متعادل کنند. در یکی از صحنه‌های مسابقه در دقیقه 33 عمر خربین از وسط زمین توپ را روانه دروازه پرسپولیس کرد که حامد لک با برگشتن به سمت دروازه‌اش توپ را به کرنر فرستاد. در ادامه هم تلاش دو تیم برای رسیدن به گل نتیجه‌ای نداشت بازی با همان یک گل به پایان رسید.

507

با شروع نیمه یحیی گل محمدی سه تعویض همزمان انجام داد و احمد نورالهی، امید عالیشاه و مهدی شیری را به زمین فرستاد تا شرایط تیمش در برنامه های هجومی متفاوت شود. پرسپولیس که تصورش را نمی کرد در دیدار با الوحده با چنین شرایطی مواجه شود برای رسیدن به گل تساوی به آب و آتش زد و حملاتی را روی دروازه پی ریزی کرد اما دفاع پرتعداد الوحده اجازه نداد سرخ‌پوشان در موقعیت گلزنی قرار بگیرند. بازیکنان الوحده به هر روشی متوسل شدند تا بتوانند از گل زده خود محافظت کنند البته در چند مورد سرخ‌پوشان توانستند دروازه الوحده را با خطر جدی مواجه کنند اما در رسیدن به گل ناکام بودند. در 10 دقیقه پایانی تیم الوحده تغییراتی را در تیمش ایجاد کرد تا هم روند هجومی پرسپولیس را متوقف کند و هم بتواند با بازیکنان تازه نفس از تک گل خود محافظت کند. در مقابل گل محمدی هم سیدجلال حسینی را از زمین بیرون کشید و با به میدان فرستادن مهدی عبدی و همچنین فرستادن علی شجاعی به جای وحید امیری تلاش کرد شرایط بازی را به گونه ای تغییر دهد که نتیجه هم تغییر کند. 

در دقیقه 81 مهدی ترابی توپی را پشت محوطه جریمه به عیسی آل کثیر رساند تا او در موقعیت گلزنی قرار بگیرد اما این بازیکن توپ را درست همانجایی زد که دروازه بان الوحده ایستاده بود و در دو ضرب توپ را از آن خود کرد. در دقیقه 82 علی شجاعی قصد داشت از جناح چپ توپی را روی دروازه الوحده ارسال کند که «انور» با تکلی خشن او را سرنگون کرد و داور با کارت قرمز مستقیم او را از زمین اخراج کرد. این ضربه را ترابی روی دروازه ارسال کرد که کنعانی زادگان توپ را به تیر افقی دروازه کوبید. نورالهی که در نیمه دوم به زمین آمد تلاش زیادی کرد تا به گلزنی تیمش کمک کند اما قفل دروازه حریف باز نشد. دقیقه 88 بهترین فرصت برای مهدی عبدی ایجاد شد و در حالی که توپ از بالای سر مدافعان حریف عبور کرده بود و در کنج محوطه شش قدم به وی رسیده بود، با خونسردی در زوایه ای بسته به توپ ضربه زد که به بدن دروازه بان برخورد کرد.

پرسپولیس که در چهار دیدار گذشته خود صاحب پیروزی شده بود و 12 امتیاز کسب کرده بود، پس از 14 بازی طعم شکست را با یحیی گل محمدی چشید. با این حال هنوز شانس اول صعود از گروه پنجم لیگ قهرمانان آسیا به شمار می رود. الوحده با این پیروزی 10 امتیازی شد و به نزدیکی پرسپولیس رسید. دیدار پایانی دو تیم در این مرحله تکلیف تیم صدرنشین را مشخص خواهد کرد. پرسپولیس باید به مصاف تیم الریان برود که با یک امتیاز در قعر جدول قرار دارد و الوحده هم باید به مصاف گوا هند برود که 2 امتیاز کسب کرده است.

داور: ایلگیز تانتاشف (ازبکستان)

کمک‌ها: آندری ساپنکو و تیمور گاینولین (هر دو از ازبکستان)

کارت زرد: فارس جمعه، عبدالله الکربی، منصور الحربی، عبدالله حمد و محمد الشمسی از الوحده/ مهدی ترابی و وحید امیری از پرسپولیس

کارت قرمز: عبدالله انور (83) از الوحده

ترکیب پرسپولیس ایران: حامد لک، سیدجلال حسینی (78- مهدی عبدی)، محمد حسین کنعانی زادگان، مهدی ترابی، میلاد سرلک (46- احمد نورالهی)، کمال کامیابی‌نیا، احسان پهلوان، وحید امیری (78- علی شجاعی)، شهریار مغانلو (46- امید عالیشاه)، عیسی آل کثیر و سیامک نعمتی (46- مهدی شیری) 

سرمربی: یحیی گل محمدی

ترکیب الوحده امارات:‌ محمد الشمسی، محمد برغش، لوکاس پیمنتا، تیم ماتاز، منصور الحربی (80- عبدالله انور)، عبدالله الکربی، لی میونگ جو، نهیان عادل (61- ابراهیم خلیل)، فارس جمعه، عبدالله حامد و عمر خربین

سرمربی: هنک تن کاته

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: