به گزارش برنا، حامد حدادی، عضو تیم‌ملی بسکتبال گفت: درباره وضعیت مصدومیت خود اظهار داشت: آسیب دیدگی من از لیگ چین شروع شد و‌ متاسفانه با آن شرایط بازی ‌کردم که بد‌تر شد. یک‌ مقدار مینیسک پای من آسیب دید و ضعیف شد. الان وقتی فشار می‌آوردم احساس درد دارم. در واقع غضروف مفصل زانوی من از بین رفته و استخوان‌هایم روی هم ساییده می‌شوند. پزشکان گفته‌اند که درمان پزشکی ندارد و فقط باید استراحت کرد و با استراحت مطلق درمان می‌شود. البته من تمرین با وزنه و دوچرخه دارم، ولی طول می‌کشد تا خوب شوم. به احتمال نود درصد در انتخابی کاپ آسیا نیستم.

او درباره آخرین وضعیت اردوهای تیم‌ملی گفت: خوشبختانه شرایط خوبی در تیم حاکم ‌است و بچه‌ها با کیفیت بالایی تمرین می‌کنند. یکی دو بازیکن جدید و جوان وارد اردو شده‌اند که انگیزه زیادی دارند. البته نیاز به‌کار زیادی است تا آماده شوند. این‌ جوانان باید میدان دیده و باتجربه شوند. همین که هستند هم‌ شروع خوبی است. در شرایط کرونا نمی‌شد بهتر از این کاری انجام داد، اما انتظار شرایط بهتر داشتیم چون تیم برای المپیک آماده می‌شود.

حدادی درباره تفاوت المپیک فعلی با المپیک قبلی که تیم ملی ایران در آن حضور داشت، توضیح داد: در آن زمان من 22 سالم بود و صمد 25 سال و خیلی با انگیزه تر بودیم. البته الان  هم انگیزه داریم اما در آن زمان ما تقریبا برای آماده سازی تیم‌ ملی با همه قاره‌ها بازی ‌کردیم. یادم است که از 30 بازی حدودا 25 باخت داشتیم اما همان باخت‌ها تیم را برای 10 سال آماده‌ کرد. هر چند باختیم اما بازیکنان باتجربه‌تر شدند.  آن مسابقات تاثیر زیادی روی پیشرفت بازیکنان داشت.

او درمورد تاثیر حضورش روی بازیکنان جوان‌تر نیز تصریح کرد: سعی می‌کنم در حد توانم کمک‌ کنم و خودم هم وقتی تمرین تمام می‌شود دنبال آماده شدن هستم تا مصدومیتم برطرف شود. فعلا تمرین دوچرخه و هوازی دارم‌ چون تمرینات بسکتبال با این شرایط امکان‌پذیر نیست. بعد از ام‌آر‌آی از این هفته‌ وزنه ‌کار‌ می‌کنم ‌و ا‌گر‌ وضعیتم بهتر باشد برای مسابقات تدارکاتی با تیم به ژاپن‌ می‌روم.

سنتر تیم‌ ملی ایران درباره گروه تیم در المپیک‌ توضیح داد: موضوع مشخصی است. گروه بسیار سختی داریم. با اخباری که خوانده‌ام چون آمریکا در جام‌جهانی‌ گذشته خوب نتیجه نگرفت الان می‌خواهد با تیم کامل به المپیک بیایند. ما تنها به فال نیک‌ می‌گیریم که با یک تیم خوب بازی می‌کنیم. شاید ده بیست سال یکبار با آمریکا بازی کنیم و شرایط بسکتبال آن‌ها با ما کاملا متفاوت است. اگر کسی بگوید حتما مقابل آن‌ها نتیجه ‌می‌گیریم اشتباه است و از بسکتبال خبر ندارد. ما از نظر امکاناتی خیلی عقب‌تر از تیم‌هایی چون ‌چین‌، ‌آمریکا، فرانسه و‌ ... هستیم. نمی‌شود آن‌ها را‌ با ما مقایسه ‌کرد. متاسفانه در ایران همه بودجه برای یک رشته خاص است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: