نهمین دوره مسابقات جام جهانی فوتسال از 21 شهریور تا 11 مهر امسال به میزبانی کشور لیتوانی برگزار خواهد شد. مراسم قرعه کشی این رقابت‌ها از ساعت 19:30 روز سه شنبه در زوریخ سوئیس، مقر فیفا برگزار شد و تیم ملی ایران در گروه ششم این بازی‌ها با آرژانتین، آمریکا و صربستان هم‌گروه شد.

مجید مرتضایی، مربی فوتسال در این مورد به خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا گفت: در گروه سختی قرار گرفتیم و صربستان خود از مدعیان اصلی است. آرژانتین هم قهرمان دوره قبل است و آمریکا هم 100درصد بی انگیزه نخواهد بود. به همین دلیل کاملا واضح است که کار آسانی در پیش نخواهیم داشت.

او افزود: اگر قرار باشد مانند سال 2016 بازی کنیم اصلا نمی‌توانیم به درخشش ایران در سطح جهانی امیدوارم باشیم. نسل فوتسال عوض شده و البته اگر صعود کنیم احتمالا به برزیل خواهیم خورد. بنابراین نیاز است برنامه بهتری را این بار در تیم ملی شاهد باشیم. اعتماد به جوانترها و توجه به رویکرد جوانگرایی در این شرایط احساس می‌شود.

کارشناس فوتسال درخصوص احتمال تیم‌داری پرسپولیس در فصل جدید لیگ برتر گفت: سال گذشته هم بحث حضور استقلال در فوتسال مطرح شد که ادامه هم پیدا نکرد. اینکه حضور داشته باشند خوب است اما این دو تیم آنقدر در حوزه فوتبال حاشیه دارند که فوتسال هم خالی از این چالش ها نیست. بنابراین شاید اگر در رشته های انفرادی مانند کشتی و غیر سرمایه گذاری کنند نتیجه بهتری هم حاصل شود. 3

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: